gerald's game - mike flanagan - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
gerald's game - mike flanagan
"güzel bir hafta sonu geçirmek isteyen jessie ve gerald, ıssız bir göl evine giderler. huzur dolu geçen zamanlarına biraz da eğlence katmak için seks oyunu oynayan çiftin hayatı birden kabusa dönüşür. bir kaza sonucu gerald öldüğünde, jessie elleri yatağa kelepçeli bir haldedir. içinde bulunduğu durumdan kurtulmaya çalışan jessie, ilerleyen saatlerde odanın içinde bir başkasının daha olduğunu düşünmeye başlar.. " beyazperde.com


 1. "korkunuz sizden büyük değil, üstüne gidin, baş edebilirsiniz" gibi mesajlar veren, kişisel gelişim kitabı gibi bir film. aslında bir gelirim filmi, seyir zevki de fena değil. büyük bir kısmı tek mekanda geçiyor, ona rağmen sıkıcı değil, geriyor. yani izlerken iyi de, sonrasında "buna da 2 saat ayırdık da, keşke başka bir şey izleseydik" dedirtiyor. netflix orijinal yapımların ortak bir özelliği olduğunu düşünmeye başladım artık bu durumun.

  rahatsız edici bazı sahneleri de olan, stephen king'in aynı isimli kitabından uyarlanmış alelade bir film, 4.5'tan 5 diyorum. trailer
 2. izlemesi cook keyifli bir filmdi benim icin. basligini gorunce acaba ben mi acmistim diye dusundum ama acmamisim. usendim buyuk ihtimalle.
  netflix'te bulunabilir. stephen king beni hem yazilariyla hem de kitaplarindan uyarlanan filmleriyle, dizileriyle urkutmeyi basarmis bir yazardir. birazcik gerilmek isteyen varsa dusunmeden acip izlesin. ama sonrasinda bazi fantazilerinden vazgecmek durumunda kalabilir(: korkudan.