1. 1933 yılında mustafa kemal atatürk'ün emriyle kurulan bir kamu bankası.

  reza zarrab davası ile beraber adı kara para aklama davasına karışan kamu bankası kapatılıyor.

  bu durum küçük esnaf mantığıyla eş değer, küçük esnaf dükkanına haciz geleceğini öğrendiği an tüm eşyalarını komşu esnafın dükkanına koyar...

  ama bilmiyorlarmı ki, şirketler borçlarıyla devredilir?

  suçtan kaçmak bu kadar kolaysa, bir adam öldürüp isim değiştirmek çok zor olmasa gerek....

  işte malum zihniyetin vizyonu bu kadar geniş.

  sahi hani 17-25 yalan idi, iftira idi, reza'nın yargılanması ve suçlu bulunması durumunda türkiye'nin herhangi bir zararı olmayacaktı?

  siz değil miydiniz reza denen şahsı televizyonlarınıza çıkarıp, kahraman gibi gösteren? siz değil miydiniz hayır sever iş adamıdır reza zarrab diyen?

  yahu hani reza zarrab'ın amerika'da yargılanması tamamiyle siyasi idi. böyle bir yangın yoksa, böyle bir korkunuz yoksa niye kapatıyorsunuz koca bankayı?
 2. bunların halkalı kurumsal şubesinde bir çalışan var ne tür bi karışıklık oldu bilmiyorum ama fabrikatör muamelesi görüyorum. beni ayda bir arayıp abi nasılsınız bi ihtiyacınız var mı diye soruyor. ilk başlarda benim sizin şubede hesabım yok falan dedim ama fayda etmedi. artık aradığında şu an yok teşekkürler falan diyorum o da saygılar abi falan bişiler geveleyip kapatıyor. aslında bir milyon falan istesem gönderecek gibi, bakalım.
  abi