hungry hearts - saverio costanzo - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
hungry hearts - saverio costanzo
"jude ve mina ilk görüşte birbirlerine aşık olan bir çifttir. çok kısa süre içerisinde evlenen çift heyecanla ilk bebeklerinin doğumunu beklemeye koyulur. mina hamileliğinin ilk aşamalarında bir medyuma gider ve medyum bebeğinin paranormal güçlere sahip bir çocuk olacağını söyler. duyduklarının etkisinden kurtulamayan mina, bebeğinin doğumuyla tuhaflaşmaya başlar." byeazperde
 1. adam driver ve alba rohrwacher'ın başrollerini paylaştığı, 2014 yapımı sıra dışı bir konuyu göğüslemiş film. filmin değişik bir şeyler deneyeceğini açılış sahnesiyle beraber anlıyoruz aslında.

  romantik ikili ilişkinin evlilik ile sonuçlanması filmin sonuna değil başlangıcına işaret ediyor bu filmde. ardından gerilim dolu sorulara boğuyor film izleyicisini. doğru hangisi, kim hatalı gibi kaba ve sınırsız cevapları bünyesinde barındıran sorulardan, daha dar kapsamlı sorulara dek çok fazla soruyu bizlere yöneltiyor.


  çocuk yetiştirmek, kontrolü kaybetmek, modern yaşamın bize dikte ettikleri ile aramıza koymadığımız mesafe ya da mesafeyi tutturamayıp aramıza bir uçurum inşa ettiğimizde olacaklar... film sona erdiğinde hararetli bir sohbet de sizi bekliyor olacak. izlemeye değer. trailer
 2. filmde aklıma aristo’nun buddha’nın ve daha birçok bilge’nin orta yol öğretisi aklıma geldi. konu sağlık bile olsa abartmamak gerekiyor. hayat hiçbir konuda tam konsantre olunacak bir şey değil, çok daha komplike, sosyal, fiziksel olduğu kadar ruhsal da olan ve en önemlisi zaman mefhumuna yayılmış bir mucize. o yüzden her konuda orta yoldan ilerlemek mantıklı olur.

  filmi izlemek lazım bence yenilikçi konular bunlar. sinemada bugünü görmek hoşuma gidiyor. ama gerçek bugünü.
  abi