ideoloji ve terör ilişkisi - youreads 1. hangi kategoriye açsam bilemedim. yanlış başlıktaysa lütfen moderatörler düzeltsin.

  tablo

  tabloda görülebileceği üzere ideoloji ve terör saldırıları üzerine bir araştırma yapılmış. sonuçlar ortada. altta bırakacağım başlığa da bakarsanız terör ile eğitimsizliğin ne kadar bağlantılı olduğunu görebilirsiniz.

  (bkz: dinlere göre okumuşluk oranı)

  -----------------

  aynen baska sozluklere falan yazmak yerine gunde 30 kisinin girdigi siteye yazip propaganda yapiyorum. tuh, yakalandim...
 2. bahsi gecen tablodaki siralama en az 50 kisinin olumune neden olunan saldirilar goz onune alinarak yapilmis. yapilan diger teror faaliyetleri goz onunde bulundurulunca ideoloji-teror iliskisi uzerine cikarim yapmak icin cok saglikli degil. misal listede IRA'dan hic bahsedilmiyor. IRA'nin yaptigi teror faaliyetilerinin listesine buradan ulasabilirsiniz.

  yazdiklarim baska yone yorumlanmaz umarim. sadece verilen tablonun cok guvenilir bir kaynak olmadigini soylemeye calisiyorum yoksa ideoloji ve teror faaliyetleri arasindaki iliskiyi reddececek degilim.

  bahsi gecen kaynak