1. muhakkak gelmeyecek bir gemiyi bıkıp usanmadan , dünyanın en güzel şehrine ait sahil kıyısında bekleyen , gerçek olamayacak kadar güzel ve rengarenk insan .

  o gemi mutlaka gelecek be ismail abi
  ee
 2. dedeleri, halaları, eniştelerinin enişteleriyle kısacası herşeyiyle hayatımızın içine girmiş adam gibi adamdır ismail abi.
 3. leyla ile mecnun dizisinin komik giyimli, şahsına münhasır mizaca sahip olan karakteridir.
 4. her insanın hayatında olmasını istediği bir abidir ismail abi. özellikle saf ve temiz kalpliliğiyle taht kurmuştur gönüllerde. son yılların en kaliteli tiyatrocularından serkan keskin abimizinde rolü canlandırmış olması da gönüldeki yerini iyice sağlamlaştırmıştır. son olarak kimin ağzından çıkanla kulağının duyduğu birki abi deyip sonlandıralım.
 5. serkan keskin'in ismail abi nasıl sorusuna verdiği cevap özetlemiş aslında
  "gerçek olamayacak kadar iyi. bir şeyi bu kadar bu kadar büyük yaşayıp yine de bu kadar inandırıcı olması çok ilginç. söylenen her şeye hemen inanan bir herif. komik olsun diye bir şey yapmıyor. o mahallede mutlu ama yalnız. benim için en önemli özelliği de bu. her ne kadar iş delisi gibi görünüp sürekli iş görüşmelerine gitse de çalışmayı hiç sevmiyor. en sevdiğim özelliği de bu."
 6. em sevdiğim sahnesi azrail var mı son bir isteginiz dediğinde
  -var salın bizi demesi ve azrailin salmasiydi
 7. leyla ile mecnun'un en sağlam karakterlerinden biridir...
  o gemi gelecek ismail abi...
 8. harun abi çeşitli yapılıyor buna neden dokunulmuyor çifte standart var ki harun abiler ilişkilerde de rol alır.
 9. son iki dakikadır başlık niye ilişkiler kısmına açılmış acaba diye sorup duruyorum kendime.
 10. ismail abi:peki hacı yani sen şimdi hani illa birini almak zorunda mısın yani giderken? bunun hani hiç şeyi yok mu yani hani gitmesen peki,kalsan burada bizle beraber.eğleniriz valla bugün eğlenmedin mi doğru söyle.daha bu bişey değil bunun gibi biz ooo mahalledekilerlen bi muhabbet bi kalsan burda varya eriğe düşeriz incire düşeriz uuu şarkılar,türküler,muhabbetler.hem kimse de ölmesin yani.
  ölüm:olmaz ismail birini alıp gitmek zorundayım
  ismail abi:taam ben geliyim senle
  ölüm:neden yaşamayı sevmiyor musun?
  ismail abi:ya seviyom yaşamayı da.e şimdi yani herkesin de bir düzeni var yani hacı şimdi.kimsenin de düzeni bozulmasın yani sen birini alcan gitcen diye senin keyfin olcak diye.hem herkesin bir bekleyeni var
  ölüm:senin bir bekleyenin yok mu
  ismail abi:ben bekliyom
  ölüm:kimi

  düüüüüüüttt