it's always sunny in philadelphia - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.83)
it's always sunny in philadelphia
günlük hayatta hepimizin yaşayabileceği oldukça absürt olan durumlara farklı bir bakış açısıyla yaklaşan it’s always sunny in philadelphia, dört yakın arkadaşın hayata bakış açılarını seyirciyle paylaşıyor.

dizinin kahramanları olan dört arkadaş philadelphia’da bir irlanda barı işletmektedirler. kendilerine fazlasıyla güvenen ancak yapmaya çalıştıkları hiçbir şeyi başaramayan bu dört kafadar, sahip oldukları çarpık bakış açıları ve hayattaki kararsızlıkları yüzünden başlarını sürekli derde sokmayı başarıyorlar. ahlak duyguları olmayan mac, charlie, dennis ve dee yaşama oldukça günübirlik ve yüzeysel yaklaşmaktadırlar. sorumluluk almaktan her zaman kaçtıkları için, başlarını sürekli belaya sokmaktadırlar ve hatalarının sorumluluklarını asla almayı düşünmemektedirler.

oldukça farklı bir hikayenin işlendiği it’s always sunny in philadelphia’yı izlerken kahramanlarımızın yaşadıklarını ve hayat felsefelerini fazlasıyla sorgulayacaksınız. başrollerini charlie day, glenn howerton, rob mcelhenney ve kaitlin olsen’ın paylaştığı oldukça sıra dışı bir hikayeye sahip olan diziyi izlerken sık sık kendi yaptığınız hatalara geri dönebilir, hatta kendinizi kahramanlarımız ile yeri geldiğinde özdeşleştirebilirsiniz. oldukça keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak olan it’s always sunny in philadelphia’nın bağımlısı olacaksınız.


 1. eğer başlamayı düşünüyorsanız the gang goes jihad^:s02e02^, the nightman cometh^:s04e13^, Mac and Charlie: White Trash^:s06e05^, How Mac Got Fat^:s07e10^, Thunder Gun Express^:s07e11^, Reynolds vs. Reynolds: The Cereal Defense^:s08e10^, Mac Day^:s09e10^ ve The Gang Saves the Day^:s09e06^ bölümleri, dizi hakkında fikrinizin oluşmasına yardımcı olabilir.

  science is a liar sometimes.
 2. ımdb puanını da belirtip izletmeye çalıştığım dizi, defalarca tavsiye ettiğim kimseye izletemediğim dizi, neresinden tutacağımı bilmiyorum artık, ilk zamanlar charlie derdim bak çok komik, ya peki rob un şişmanlayıp zayıflaması, klasık gelenekselliği altındaki bencilliği, kurtaj karşıtlarından hatun düşürmesi, en sevdiğim dizi.
 3. eğlenceli bir dizi, belki bir çekim tekniğidir ama oynayan,titreyen kamera(muhtemelen el kamerasıyla çekiliyor) benim gibi takıntılı bir insanın izlemesini engelliyor. daha fazla izleyemedim.
  cakal
 4. danny devito'nun boyunun bir o kadar da yerin altında olduğu ispatlanan dizidir. lakin ilk üç yahut dört sezondan sonra komedi yerini yalnızca çığırmalara bırakır. beni inanılmaz yorduğu için hiç yapmayacağım şeyi yaptım ve diziyi yarım bıraktım.

  ama cidden, bu kadar bağırıp çığıracak ne vardı be charlie day? hı, amerika'nın ali atay'ı?
 5. philadelphia'da bir irish pub'da kendi hâllerinde takılan dört (+1) kişi üzerinden bu kadar absürd ve komik hikâye çıkarabilmek ciddi bir senaristlik başarısı kesinlikle. ancak dizinin asıl başarısı burada değil, çünkü yaratıcılık eğlence sektörü için zaten olmazsa olmaz bir özellik.

  dizinin asıl başarısı her türlü politik doğruculuktan soyutladıkları karakterleri vasıtasıyla abd'nin ve batı dünyasının en büyük problemleri olarak gözüken ırkçılık, ayrımcılık, göçmen karşıtlığı vb. tutumlara rağmen ödün verilmeyen "ideal insan" imajı ve bunun doğurduğu ikiyüzlülük, ahlaksızlık ve çıkarcılığa değinmesidir.
 6. bir bölümde grup bir başkasının cüzdanını bulur. cüzdanda buldukları üç kişilik maç biletini alıp maça giderler. nitekim bilet bir özel loca biletidir ve cüzdanın sahibine, bilinmeyen bir iş teklifi için jest olarak verilmiştir. iş teklifi yapan taraf locaya gelir ve brian bir anda kendini bu teklif yapılan kişiye bürünmüş olarak bulur. iş ciddiye binip jestler arttıkça olaylar ilginçleşir. brian için artık role girip başkasının kimliğini taşımanın heyecanı çok çekicidir, üstelik işin ne olduğu bile bilinmemektedir.
  teklif yapan taraf, otelin soyunma odasında brian'a bir süprizden bahsederler. bodyguard olarak tanıtılan mac ve iş adamı brian soyunma odasına gittiklerinde kendilerini erkek, yarı çıplak, asyalı bir genç karşılar ve bu eğlence için onlara eşlik edeceğini, iki kişinin iki kat para demek olduğunu söyler. ikisi de şoku atlattıktan sonra, mac bu işi daha fazla devam ettiremeyeceğini söyleyip hızla odadan çıkar. brian, kararsızlığını atlatır, sanırım sınırlarımı görmem gerek deyip kemerini çıkartırken arkasını döner. asyalı genç, giyinmiş ve bir golf çantası taşımaktadır. hazırsanız bizi bekliyorlar der.
  brian'ın kendini toplaması için bir kaç dakikaya ihtiyacı vardır.