jumanji - joe johnston - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.09)
jumanji - joe johnston
26 yıl boyunca bir oyunun içinde tıkılı kalan alan parrish (robin williams), iki çocuğun oyunu yeniden oynamasıyla gerçek hayata geri dönüyor. ancak onunla birlikte egzotik ve vahşi hayvanlar da gerçek hayata geliyorlar. alan, şehri kurtarmak zorundadır, bunun için de oyunu en son onunla oynayan eski arkadaşı sarah whittle'ın (bonnie hunt) yardımına ihtiyacı vardır.


 1. hayatımda çok büyük bir yeri olan film, evi saran sarmaşıklardan mı bahsetsem yoksa çocuğun maymuna dönüş sahnelerinden mi. çok başarılıydı, o kadar ki hala ablama öğrencilerine film derslerinde izletmesi için ısrar ederim. yeni nesil kesinlikle mahrum kalmamalı böyle bir zevkten, zira benim jumanji kelimesini duyduğum an hala içim ürperir, çocukluğum yeşerir.

  şimdi hatırladım, en iyi arkadaşım diye bir dizi vardı sanki show tv'de. hamdi alkan oynardı. onların da bir bölümüne konu olmuştu bu oyun, salonlarının ortasında bir arkadaş grubu açıp oynamıştı.
 2. yeniden çekilmesi robin williams'a ayıptır. ama o öldüğü için bu ayıbı ben üstleniyorum. yani neymiş, yeniden çekilmesi bana yapılan bir ayıpmış. ben ölünce de çocuğum üstlenecek.

  edit: 26 yaşında çoluğa çocuğa karışmanız gerektiğini anlatan film. çocuk yapınca yaşanan curcunayı gözler önüne başarılı bir şekilde sermiştir.
 3. kucuklugumun en akilda kalici filmiydi, devam filminin cekilmesine anlam verememistim. hatirladigim kadariyla 3leme olarak bir kitap uyarlamasidir bu seri. jumanji, zathura ve ismini hatirlamadigim baska bir oyun. robin william’in hatirasina saygisizlik gibiydi devam filmi ve noel arefesinde gosterime girmesiyle giseye oynadigini belli etmisti yapimcilar. neyse uzatmayayim, ikinci kez starwars izlemeye ikna edemedigim arkadaslarla girdik seansa. gayet eglendim filmden ve bir sahnede alan parrish was here yazisi ile robin williams’a selam cakilmasi ile duygulandim. peki bunu niye eski filmin altina yazdim? yeni baslik acmaya usenme degil sadece bu film unutulmasin istiyorum, benim gibi 90larin cocuklari icin onemi buyuktur.
 4. gecen gun aniden aklıma düşmesiyle "dur lan!!!" aydınlanması yaşayarak netflixte arattigim ve bulduğuma deli gibi sevindiğim, isi gucu bırakıp izlemeye koyuldugum filmdir.

  bizim neslin uzerinde etkisi büyüktür efendim. fantastik kurguyu birçoğumuz bu filmle tattık, şahsen ben masa oyunlarına bu filmle heveslendim. hayalgucumuz, icimizdeki cocuk hep bu filme tutundu. robin williamsa bu filmde hayran kaldık, spider-man'ing mary jane;iyle bu filmde tanistik, sonradan bir cogumuz "vay anasını avradını, o kız bu kizmis ya la" dedi.

  güzeldir efendim. çocukluğumun bayram sabahlari gibi filmdir hakkaten. insallah bir gun sevdicegimizle izlemek de nasip olur.