kar - emre erdoğdu - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.50)
kar - emre erdoğdu
bütün günahları arkadaşları ile paylaşan müzeyyen'in hayatı, daha önce hiç görmediği kardeşi ali'nin gelmesiyle değişir.


 1. 1990 doğumlu epey genç bir yönetmenin elinden çıkan, 2017 yapımı film. türk sinemasının en sevdiği temalardan "varoş kültürü içinde şekillenen, uyuşturucu etrafından dönen bir gençlik hikayesi" anlatılıyor filmde.

  uçlarda yaşayan, marjinal karakterleri seyrediyoruz. film açılışı, ilk bölümü ile ilgi uyandırsa da kısa sürede yeni bir şey söylemediği hissine kapıldım ben. yarınlar yokmuşçasına uyuşturucu kullanan, kavga eden, sevişen hayata çok kızgın bir grup yitik genç. her günün birbirinden çok farklı ve heyecan dolu geçtiğini zanneden ama her allahın günü aynı şeylerle zamanı gerçek anlamıyla öldüren bir grubun hayatından bir kesit.

  aslında kendine "gerçek bir final" yaratma derdine bu kadar düşmeseydi daha fazla sevebilirdim filmi. "hayret dolu" bir final yaratmak, akılda kalıcı olmak amacıyla olsa gerek, çok başka bir uca çekilip bırakılıyor film. geri kalanında ipuçlarına rastlayamadığımız, nereden çıkıp geldiğini çözemediğimiz altında nasıl bir mesajın yattığını ya da yatıp yatmadığını anlayamadığımız ekstrem bir sona. beklenmedik oluyor evet sonuçta ama etkileyici değil.

  ben çok keyif alamadım. gene de trailerı şöyle bırakayım.
 2. filmdeki solcu abi karakteri aşırı zorlamaydı. yönetmen sanıyorum pek de görüp bilmediği konularda film çekmiş. yine de izlendi iyi kötü ne diyelim.
  abi