kings of summer - jordan vogt-roberts - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
kings of summer - jordan vogt-roberts
yönetmen: jordan vogt-roberts
oyuncular: gabriel basso, moises arias, nick robinson
yapım: 2013 / abd

büyüme çağında olan joe toy bekar babasına, babasının hayatına karışmasına öfkelenmektedir. özgürlüğünü ilan eden joe en iyi arkadaşı patrick ve tuhaf bir çocuk olan biaggio ile ormana kaçar. orada bir ev yapacaklarını ve sorumluluklarından ve ailelerinden uzaklaşacaklarını belirtirler. eğreti evleri bitince, üç genç adam artık kendi hayatlarının efendisi olmuştur.
 1. bir buçuk saatlik keyifli bir gençlik filmi. dram ağırlıklı olsa da yer yer kahkaha atmadım değil, özellikle biaggio sahnelerinde... doğa manzaralarını ve müziklerini ise ayrıca beğendim.
 2. yenilikçi değil ama keyifli bir gençlik filmi. dram da var komedi de. hatta yerinde bir absürtlük bile var. en öne çıkan, en güzel yanı ise muazzam görselliği, bi'dolu "al bu kareyi duvarına as" sahnesi barındırmakta.

  komedisi - büyük oranda- aslında tek bir karakter ile sağlanmış. filmlerin olur olmaz yerlerinde zırt pırt çıkıp şaklabanlık yapan komik tipleri sevmesem de biaggio karakteri itici olmaktan uzak, sevimli ve filmin puanını ve temposunu epey yükseltiyor. biaggio, moisés arias'ın hayat verdiği epey orijinal bir karakter.

  yetişkinliğe geçiş hikayelerine oldukça sıcak baktığımdan biraz torpil geçiyor olabilirim ama film iktidar figürü babaya karşı hınçla konumlanan ergen mevzusunun da, çocuğunun giydiği donun rengine dahi müdahil olan kontrol manyağı ebeveynin de üstesinden güzelce, naiflikle gelmekte, sade bir anlatımla sıkmadan akıp gitmekte. olmamış diyeceğim bir şeyleri yok mu? var tabii ama bahsetmeyeceğim, hiiiç gerek yok. izleyiniz. trailer