1. sayfadaki videoyu indirme şeysi.

  tahminime göre film indirme olayına kolaylık getirir. online bulup yüksek çözünürlüğe getirip indir dendiğinde pc'ye iner. torrent olayından farkı nedir henüz keşfedemedim. zaten altyazı da içinde olduğu için ayrıca altyazıya da gerek kalmaz. zaten film online olduğu için baştan ne indirdiğinden de emin olursun. ne bileyim bi güzel geldi bana şimdilik.

  peki online izleyebileceğimiz bir filmi neden indiriyoruz? çözünürlük yüksek izleyince takılıyorsa dye indirip rahat rahat izliyoruz.

  örneğin şu italyanest filminde deneme yapacağım şimdi.

  edit: youtube videolarında işe yaramıyor engellenmiş.

  bi kısa film indirdim oldu: https://vimeo.com/133714155 11 dakkalık bi film, 9 dkda indirdi.(720p)

  evet çalışıyor, 1.1 gb 720p film, 40 dakikada indi, açıldı.
  abi
 2. youserların işlerine yarayan ve kullanılabilir chrome eklentileridir.
  benim kullandıklarımı listeleyecek olursak;

  1. lingualeo çeviri
  bu benim çok hoşuma giden eklentilerden biri. ingilizce metin okurken bilemediğiniz kelimenin üzerine tıklıyorsunuz ve türkçe çevirisini görebiliyorsunuz. yan tarafta translate açıp kelime çevirme günleri geride kaldı <3

  2. workflowy
  bu kısaca bir to do list yapma eklentisi. liste içine listeler yapabiliyor, maddelerin altına notlar girebiliyorsunuz. yaptığınızın üzerine çizik atmak da çok kolay ve tatmin edici. ayrıca telefonda da açabiliyor ve listelerinize istediğiniz zaman erişebiliyorsunuz.

  3. any.do
  bu da liste yapma programı. liste fetişleri için kullanılabilir bir program. bunun da telefon eklentisi mevcut.

  4. google keep
  not alma fasilitesi. not alın ve istediğiniz her yerden erişin. kullanımı kolay.

  5. simple pomodoro
  pomodoro tekniğinde kullanacağınız minik bir geri sayım saati. pomodoro tekniğini bilmeyenler şuraya bir göz atabilir. konsantrasyonunuz zayıfsa ve çabucak sıkılıyorsanız çare ayağınıza geldi.

  6. sticky notes
  oraya buraya yabışkan not bırakma fasilitesi.

  7. tureng dictionary
  bildiğimiz tureng.com'un eklenti hali. tranlate'ye göre daha güzel bir çeviri şeysidir. deyimleri, kelimelerin zibilyon anlamlarını bulabilirsiniz.

  8. zenmate vpn
  hökümetimiz interneti kesmeyip yavaşlattığı zamanlarda amerika'dan girermişcesine sosyal ağlarda cirit atabileceğiniz hede. kurulu dursun sık sık lazım oluyor nasıl olsa.
  duyk
 3. pushbullet
  Telefondan bilgisayara, bilgisayardan telefona anlık olarak yazı, link, resim gönderebilmenizi sağlayan harika eklenti. İsterseniz telefon bildirimlerini bilgisayarda da gösteriyor. Sessizdeki ya da arka odadaki telefonumun çaldığını buradan öğrendiğim çok oldu. Ama işin asıl kullanışlı kısmı uzun bir yazıya bir anda telefonda ihtiyaç duyunca ortaya çıkıyor.