• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
la casa de las flores
la casa de las flores, çiçekçi dükkanı işleten bir ailenin hikayesini anlatıyor. bir çiçekçi dükkanı olan la casa de las flores bir aile işletmesidir. dükkanın kapılarını açtığınız andan itibaren büyülü bir dünya sizi içine çeker. fakat her şey göründüğü gibi değildir. çiçekçinin işletmesini yapan aile dışarıdan ne kadar mükemmel gözükse de içinde birçok sorun barındırır. gün yüzüne çıkmayan birçok karanlık sır yavaş yavaş ortaya çıktığında ailede tüm dengeler değişir.


 1. ilk bölümde acaba bir çeşit aşk-ı memnu mu izleyeceğim diyerek kapatmayı düşündüğüm, ancak biraz daha izleyince gayet keyifli bir kara komediyle karşılaştığım netflix'in meksika dizisi.

  konusu itibariyle gerçekten de bizim diziler gibi, beni beni, bihterini!
  başlangıçta sıkıcı bir dram beklentisi yaratıyor. ancak ne konuyu düğümlemek için bir kaç bölüm harcanmış ne de düğümün çözülmesi sezonlara yayılmış. ne olacaksa oluyor, ne söylenecekse söyleniyor ve ilerliyor. bu yönüyle de kara komedi unsurları daha da keyifli ve güçlü hale gelmiş.

  dahası, almodovar filmlerine, karakterlerine çok benzeyen de bir yönü var. fazlaca ipucu vererek izleyeceklerin tadını kaçırmak istemem, şu kadarını söylemeliyim ki, oldukça almodovaresk bir yapım.

  introsunu bırakayım, bunu izleyip seven diziyi de sever
  mesut