laff-a-lympics - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.50)
laff-a-lympics
scooby dooby'ler, ayı yogi'ler ve gerçek kötüler; hanna-barbera'nın sevilen çizgi film kahramanları, dünya'nın farklı yerlerinde düzenlenen olimpiyat oyunlarında takımlar hâlinde yarışarak birbirleriyle mücadele ediyorlar.
 1. 1977-78 senelerinde abd menşeli olarak yayımlanmış hanna-barbera yapımı ünlü bir çizgi dizidir. the scooby doo show isimli çizgi dizi kuşağında yayımlandığı için özgün adı scooby's all-star laff-a-lympics olarak geçer. türkiye'de "laff-a-lympics olimpiyatları" ve "scooby doo ve arkadaşları yarışıyor" isimleriyle yayımlanmıştır.

  seride hanna-barbera'nın popüler çizgi dizi kahramanları takımlar hâlinde ve her bölümde dünyanın farklı farklı yerlerinde düzenlenen çeşitli olimpiyat oyunlarında birbirleriyle mücadele ederler. laff-a-lympics'in sunucuları mildew ve snagglepuss'tır. yarışmacı takımlar ise aşağıdaki gibidir:

  * scooby dooby'ler (the scooby doobies)

  scooby doo'nun öncülüğünde; shagy, scooby dum, dynomutt, blue falcon, kaptan mağara adamı, dee dee, brenda, taffy, speed buggy, babu, tinker, hong kong phooey

  * ayı yogi'ler (the yogi yahooeys)

  ayı yogi'nin öncülüğünde; bobo, cindy, pixie ve dixie, mr. jinks, hokey, yakky doodle, wally gator, grape ape, quick draw mcgraw, snooper ve blabber, baba doggie ve oğul doggie, akıllı bıdık (huckleberry hound)

  * gerçek kötüler (the really rottens)

  değerli (precious pupp) öncülüğünde; dread baron, creeply ailesi, ahtapot orful, ilizyonist büyük fondoo, büyülü tavşan, daisy mayhem, sooey, dalton kardeşler (kirli, minik, sütü bozuk)