leyla ile mecnun - burak aksak - youreads

    • okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (5.50)
Yazar Burak Aksak
leyla ile mecnun - burak aksak
“bir yanımız çöl bir yanımız deniz…”
“zaman döngüseldir ve farklı seçimler yapsan da aynı hayatı yaşarsın. sana verilmiş bir ömür vardır. bu dünyadaki zamanın bellidir. ve her şey bir denge içindedir. biz... daha doğrusu ben, o dengeyi bozdum…”
aynı gün aynı hastanede doğmalarıyla başladı her şey. bir hayatın birden fazla kez yaşanabileceğinin ve yarım kalmış her hikâyenin tamamlanmaya muhtaç olduğunun bir kanıtıydı onlar. peki mecnun bu sefer leylasına kavuşabilecek mi? yoksa yine çölde mi açacak gözlerini? çünkü o çöl çaresiz âşıkların son durağıdır. kavuşamayan âşıklar o çölde aralar sevdiğini, kavuşanlarsa emlakçı emlakçı dolanır dururlar, 2+1 kombili.
yayınlandığı dönemde izleyicisini ekrana kilitleyen leyla ile mecnun, bu kez bambaşka bir hikâye ile sevenleriyle yeniden buluşuyor. mecnun, ismail abi, erdal bakkal, baba iskender, yavuz hırsız, yedek kamil, gözlüklü çocuk kaan ve aksakallı dede bu kez bambaşka bir maceranın peşine düşüyor. o geminin geleceğine ilk günkü gibi inananların, sevdiği kızın gözlerinin içine bakarak ‘seni seviyorum’ diyemeyenlerin, kendi çölünde kaybolanların hikâyesi leyla ile mecnun burak aksak’ın kalemiyle yeni başlangıçlar için geri dönüyor.
  1. leyla ile mecnun kitlesine hitap eden, okurken sanki bir leyla ile mecnun bölümü izliyormuş hissi uyandıran burak aksak kitabı.