ludovico einaudi - youreads 1. the intouchables'ın sonunda giren una mattina parçasıyla kendisiyle tanıştığım ayrıca the experience'ına da hayran olduğum italyan piyanist.
 2. eserleriyle, ruhumu nereye isterse oraya çekebilen piyanist. bırakıyorum kendimi onu dinlerken, sağda solda uçuyorum sonra. zevk alırken dinleniyorum, bu da, enerjimin yerine gelmesini kolaylaştırıyor.
 3. onu dinlediğim zaman saatler akar gider.sihir gibidir. experience herkese tavsiye ettiğim parçasıdır.
 4. özellikle 2004 (bkz: una mattina) ve 2006 (bkz: divenire) albumuyle kendisine atfedilen 'modern zamanın mozart' ı' yakıştırmasını ne kadar hakkettiği görebildiğimiz, son çıkardığı (bkz: elements) albumuyle de deneysel ve minimalist genreleriyle öne çıkan aşmış bestekar, piyanist.
  farklı bir versiyonu için (bkz: yann tiersen)
 5. divenire albümü ile keşfettiğim piyanist. aylar oldu, diyorum başka parçalarına da bakayım ama insan bırakamıyor şu albümü dinlemeyi. yaz da geldi. şimdi dağa çıkıp yüksekte o huzur içinde kulaklıkla bu albümü dinleme zamanı. hayali bile huzur veriyor.
 6. bırakın kötü bulmayı "bu çok olmamış sanki" bile diyebileceğim tek bir bestesiyle karşılaşmadığım, her notasına kurban olduğum piyanist, sanatçı, allah. öyle müzik yapılır mı? yürek bizdeki de ulan.

  bir de jim morrison kendi yazdığı şiirleri bu adamın bestelerinin üstüne kaydetmiştir ki, ortaya şaheser denilebilecek şeyler çıkmıştır.

  dinleyelim, ağlayalım, sevelim.
 7. 6 şubat 2018 ludovico einaudi istanbul konseri için 200 lira önlerden bilet alıp, 5 şubatta suicid girişimim yüzünden kaçırdığım sanatçı. umarım tekrar gelir. bu sefer suicid girişimi ile aldatmam canım müzisyenimi.