lys 2016'ya girecek youser'lar - youreads 1. bu platformda birçok ygs-lys öğrencisine rastladım. ben de onlardan biriyim. başlığı açmak için biraz geç kaldım kusuruma bakmayın lütfen^:swh^ bu başlık altında birbirimize her konuda yardımcı olabileceğimizi umut ediyorum. sadece derslerimiz açısından değil; üniversite tartışmaları, moral motivasyon gibi konularda da birbirimizden faydalanabiliriz.
 2. bu yıl 4.kez tecrübe etmeye hazırlandığım sınav.yönetmeliği,kuralları filan ösym'den daha iyi biliyorum sanırsam o yüzden meraklı olduğunuz şeyleri buyrun sorun.
 3. başarılar dilediğim youser familyası.
 4. 3. kez girip şansımı deneyeceğim sınav. illa da tıp olsun diye tutturup 3 yılımı bu uğurda harcadım. lisede biraz çalışsaymışım böyle olmayacaktı tabii. ama şanssızlık meselesini de göz ardı etmemek gerek.

  mesela ilk yılımda 90 binle bile tıpa yerleşenler varken ben tercih yapmamıştım zaten gelmez diyerek 70 binle. sonra ek tercih yalan tabii. ikinci yılımda ise 35 bin ile yerleşemedim sağolsun 40 bin sınırı koydu falan. bakalım artık bu yıl ne olacak.

  şu 3 yılda anladığım tek bir şey var. lisede çalışmak gerekiyor arkadaş.
 5. maalesef ben, inşallah ygsde olduğu gibi bir yığılma olmaz.
 6. ygs si beklediği gibi gelmeyenler tüm planınızı falanca 200 binden 15 bine çekmiş yapılır abi yeaa diye yapmayın b planınız olsun. mezuna kalma özele gitme seçeneklerini düşünün ailenizi alıştırun sonra hayal kırıklığı olmasın kimse için. çok iyi çekebilirsiniz de tabi ama aranızdan 1-2 kişi anca yapar bunu. umarım yalnış sorunun olmadığı bilenle bilmeyeni ayırabilecek adil bir sınav olur.
  wtf
 7. bu yıl ygs çok kolay diye duyumlar aldım.o yüzden ygs sıralaması hedeflediğinden geride olanlar, üzülmeyin çalışın.
 8. başkent üniversitesi ve geçişle geldiğim akdeniz üniversitesi ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirim gençler.
 9. lys-1 lys-2 lys-3 lys-4 alanlarından girerek benim de dahil olduğum gruptur. zor bir sınav olmasını temenni ediyoruz. ancak böylelikle ygs sınavı sonucu oluşan düğüm çözülebilir.
  wolf