1. bu ikilemi ilişki esnasında ya da biriyle kavga ettiğimde çok yaşıyorum.
  yeni konuşmaya başladığın biriyle muhabbet ederken bir anda o azalan muhabbeti farkettiğinde mesaj atsam mı, konuşmak mı istemiyor acaba gibi sorular oluşuyor. ve genelde mesaj atmamayı tercih ediyorum. belki atsam iyi birşeyler olacak ama kötü olma ihtimali kafamda daha ağır bastığı için pes ediyorum.
  kavga ettiğim insana da mesaj atarken düşünüyorum acaba hala kızgın mı, biraz daha zaman mı versem diye. aslında herşeyin üstüne gitmek daha iyi gibi. sonuçta denedim olmadı deriz.
 2. cevap alamadığınızda kaybedeceğiniz şey, cevap aldığınızda kazanacağınız şeyden daha önemliyse atmayın.
 3. mesaj atmak hiçbir şey kaybettirmez. ne bileyim birinin kırgın, kızgın olduğunu düşünmek yerine mesaj atıp sormak daha iyi bir seçenek olmuştur benim için her zaman. siz adım attığınız zaman aynı adımı karşıdan göremiyorsanız karşıdaki kişi kaybeder siz değil.
 4. duygularınızdan emin değilseniz yapmamanız gereken şey.ha seviyorum eminim ya da evet düşüncelerimi artık söyleyeceğim diyorsanız atın.
 5. atin gitsin en fazla ne olabilir ki. ama karsinizdakinin egosunu ekstra sisirecek kadar cok atmayin tabi. yaparsaniz en azindan sonunu bilirsiniz, belki pismanlik olur ama atmazsaniz asla bilemeyeceksiniz.
 6. karşımda ki öyle yapmış böyle yapayım kafasında olduğunuz zaman bu ikilemden çıkamazsınız. keyfiniz o an ne istiyorsa o şekilde bir tutum sergilerseniz zaten pişman olmanız en kötü ihtimalle kısa ve az boyutta olur. bırakın bana yazmış mı yazmamış mı diye, yarına çıkacağımız belli değilken bunları düşünerek bir hayat geçmez, isterseniz yazın istemiyorsanız yazmayın karşınızda ki ne yapmışa bakmayın.
 7. karşınızdaki kişi sizi bu ikilemde bırakıyorsa bence bir mesajı haketmiyordur.
  zahle
 8. belki de atmamanız gereken bir mesajdır, o kişiyle olmayacağını bile bile dürtülerinizle bencilce ona ulaşmaya çalışıyor ama sonra mantıklı düşünüp vazgeçiyorsunuzdur. o mesajın atılıp atılmaması konusunda hala net diilim.