moon - duncan jones - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.25)
moon - duncan jones
astronot sam bell, üç yılını aya ulaşmak ve orada inceleme yapmak için geçirmiştir. herkesten izole, farklı bir münzevi hayatı yaşayan sam, işini fazlasıyla önemsemekte, bununla birlikte aynı oranda heyecan duymamaktadır. ay onun yeni evi gibidir; sam orada da kendine ait bir rutin yaratmıştır. günlerini sessizlik içinde geçiren sam hayatını, evini ve karısını gözden geçirmeye, geçmişteki planları ve hayallerini hatırlamaya başlar. eve dönüş yolculuğuna başlamadan önce sam çevresinde bazı tuhaflıklar hissetmeye başlar. algı eşiği açılan sam, rutinin bozulduğunu görmektedir. bu süreçte kendi kendisi ile karşı karşıya gelen sam, kurduğu hayatın ne olduğunu keşfedecektir.


 1. görüntülerine bakınca çok eski bir filmmiş izlenimi veren çok fazla görsellik zorlamadan bilim kurgu sevdalılarını tavlayabilecek bir senaryoya sahip 2009 yapımı film.
 2. duncan jones'un gösterime giren ilk uzun metraj filmi. yüksek bütçeli olmasa da harika iş çıkarılmış. senaryosu güzel, filmin farklı bir kalitesi ve orijinalliği var. yapaylık, bu olmamışlık hissi yok. clint mansell yapımı müzikleri, uzayda yalnızlığı başarıyla yaşatır. bilim kurguyu ve uzay temalı filmleri sevenler kaçırırsa üzülür.
  alec
 3. kesinlikle muhteşem bir film. zaten bir filmde sam rockwell'i gördüyseniz o film mutlaka güzeldir. bu konuda acayip bir ön yargıya sahibim. kısıtlı mekanda tek oyuncu olarak izlenebilecek nadir oyunculardan. özellikle spoiler içeren bir yorum yapmayacağım. ahlaki açıdan da sorgulayabileceğiniz müthiş bir bilim kurgu.

  puanım 8.5/10
 4. hakettigi degeri gorememis muhtesem bi film... sonunda vay amk diye agzim acik kalmis halde bakakaldigimi hatirliyorum... sunun gibi... bu devirde hic kolay is degil...