öp o kurbağayı - brian tracy - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
Yazar Brian Tracy
öp o kurbağayı - brian tracy
hayatınızda harika şeyler yapmak, mutluluğu ve neşeyi tatmak, sevgi dolu ilişkiler yaşamak, muhteşem bir sağlığa sahip olmak, tüm refahı ve bolluğu tatmak için buradasınız. o hâlde, neden hayalinizdeki hayatı yaşamaya başlamıyorsunuz? mutluluğunuzun veya mutsuzluğunuzun, başarınızın veya başarıszlığınızın, kazanımlarınızın veya kayıplarınızın nedenini bilmek istiyosanız, şimdi en yakınınızdaki aynaya bakın. aynada gördüğünüz kişi hakkındaki düşünceleriniz, hayatınızın kalitesini belirler. kendiniz hakkındaki düşüncelerinizi değiştirebilirseniz, hayatınızı da değiştirirsiniz – hem de hemen!
 1. isminin çağrıştırdığı gibi, "kendi prensini kendin yarat" konseptinde olmayan kişisel gelişim kitabı :)

  olumsuzlukları olumluya çevirmeyi anlatırken sihir değnek etkisi yaratmıyor, aslında sıkıntılı anlarımızda, çevremizdekilerin bizi teselli edip, bize gaz verirken söylediklerini derli toplu şekilde ve akıcı dille anlatıyor. "bambaşka bir insan oldum" diyemem ama bazı konularda, sürekliliğini öngöremediğim bir dinginlik yarattı diyebilirim.

  sonuç kısmındaki özet tavsiyelerden bir kısmı spoilerın içinde ;)
  !---- spoiler ----!

  "olumsuz duygularınıza, özellikle de öfkenize sebep olan faktörleri tespit edin. bu olaylar ve bu kişiler ile alakalı düşünme şeklinizi değiştirmeye başlayın.

  başkalarını, olanlar hakkında eleştirmeyi, yargılamayı veya suçlamayı bırakın. bunun yerine, her şey için hep sizin sorumlu olduğunuzu veya olacağınızı kabul edin.

  kendinizi koşulsuz olarak kabullenin ve "ben kendimi seviyorum!" cümlesini sürekli kendinize tekrarlayın.

  zihinsel frenlerinizi boşaltmayı, sizi geçmişte kıran veya üzen herkesi affetmeyi ve kendinizi mükemmel bir insan olmaya odaklamayı öğrendiğinizde, arzularınız ve istekleriniz üzerinde tam bir hakimiyet kurabilirsiniz. "

  !---- spoiler ----!