orhan gencebay - youreads

  1. kendi resmî sitesinde yer alan biyografisine göre besteci, ses sanatçısı, şarkı sözü yazarı, aranjör, müzik yapımcısı, aktör.

    şu zamanlarda reklam yüzü olduğu bir inşaat firmasının müşterilerini dolandırması ile gündemde.neden? çünkü orhan bey reklamda henüz inşaat başlamamış olmamasına rağmen "ben gittim bizzat kendi gözlerimle gördüm helal olsun dedim" diyor.sonra bu olaylar üzerine kendisine soru sorulduğunda "beni ilgilendirmez bi sorun varsa mahkemede çözerler" diyor.

    ben reklam nedeniyle hukuken sorumlu olup olmamasından bahsetmiyorum ki olmaz da ama açıkça yalan söylemiş olmasına rağmen bundan utanmaması ya da çekinmemesi sinir bozucu.bi üzüldüm falan de be adam.e adam aldığı paraya bakıyor işte vatandaş ona baba demiş güvenmiş umrunda değil.ha zaten akil adam olarak ne derece güvenilir olduğunu gösterdi ya neyse.eleştirilmeye değer bir insan da değil ben burda boşuna parmaklarımı yordum.
  2. erdoğan'ın doğum gününe giden ünlülerden biridir, ertesi gün sabah gazetesinde yapılan söyleşide erdoğan için şöyle demiştir:

    "kendilerinin 26 şubat 1954 yılında 'maksat vatansa gerisi teferruattır' diyerek olağanüstü görevleri yapmak için doğduğuna inanıyorum

    tarihe geçsin. heee ne bekliyorduk değil mi? zaten bu kaçıncı.