orospu - youreads

 1. önüne gelen erkekle yatan kadına değil, para karşılığı seks yapan kadına verilen isimdir. herhangi birini iyileştirene doktor denilir mi? denilmez. eğer öyle olsaydı bizim eski mahalledeki kırık çıkıkçı necmiye teyze kendi hastanesini açmıştı. para karşılığı çalışıyorsa doktordur bir kişi. mesela bakkal sakızı 25 kuruşa satar çünkü bakkal amca insanların sakız ihtiyacını bedava gidermek zorunda değildir. keza diğer meslekler için de böyle. bu sebeple insanlara orospu derken iyi düşünmek lazım. bir kadın 82 adamla sevişebilir. bu onu orospu yapmaz, bu onun tercihidir lakin bir kadın tek kişiyle para karşılığı seks yapıyorsa evet orospudur ve bunu içselleştirmiştir. içselleştirmiştir ki; ekonomik kaygısı ve ihtiyacı vardır. ayrıca dünyanın en eski mesleği de orospuluk değil, pezevenkliktir. yüzyıllardır ataerkil bir dünya düzeninde yaşayan insanlığın içindeki kadınların, bir başlarına karar verip kendi mesleklerini yaratabileceklerine ihtimal vermiyorum. ya peygamber sanılan bir lavuk, ya bir firavun ya da ne bileyim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia eden bir dallama kadınları kullanmıştır diye düşünüyorum. lidyalılardan önce bile orospuluğun olabileceğini düşünüyorum. tabii bu, iki kilo bulgura yarım saat seksleşmek şeklinde değildir muhtemelen. orospuluk geniş hacimli bir meslekti tabii ve çok büyük bir döngüsü vardır. insanlar bu mesleği neden küfür olarak kullanıyorlar onu da anlamıyorum. bu yazıyı okurken bile orospu kelimesini hakaret veyahut da küfür gibi algılayanlarınız olmuştur lakin ben terim anlamıyla kullanıyorum. tdk'ye orospu yazınca da çıkıyor mesela. "düşük ahlaklı kadın" yazıyor. bu da komik ya. yüksek ahlaklı kadın nasıl oluyor acaba. eskiden ben de yattara pas vermeyince orospu çocuğu diyordum. daha sonra yattara'nın annesinin konuyla alakasını kuramayınca bu tip küfürlerden vazgeçtim. mesela bir inşaat işçisi. kırklı bağlanmış bir tuğla kiremit grubunu taşıyorken çatalı görünebilir ve bu daha komik, mizahi, acınası olması gerekirken; geçmişte yaşayan 110 milyar ve günümüzde yaşayan 7 milyar insanın dünyaya geliş yolu tartışılır, gülünür. eğer seks ehlileştirilmeseydi ve bir kültür haline gelmeseydi insan uygarlığının bireyleri evlenemezdi bile. paleolotikten neolitiğe, neolitikten milenyuma kadar her çağın kendine özgü nitelikleri var, mesela bir çağda ateş bulunmamış. demir yontulmamış. ama seks o zamanlar bile var. evet belki günümüzdeki blowjob boyutuyla değil, daha çok horozun tavuğu sikmesine benzer bir şekilde ama var. yıl olmuş 2017 hala orospuluk hakkında bu kadar şey yazabiliyorum. ilk geceden veren kadının özelliklerini tartışıyoruz mesela. sanki kadın bir erkeğe değil de, dağa taşa veriyor. vermek de neyse? çok yanlış fiiller kullanıyoruz.
 2. seks esnasında ister sevgili olun, ister karı-koca; her halükarda, kadını bu tanımlamaya oturtmaya çalışırsınız. hadi ama! ne demek istediğimi anladınız..

  + ohhh yavrum, sen benim orospum musun?
  - ahhh, evet yalnızca senin orospunum, daha hızlı..

  işte bunlar hep libido. ama şunu da söylemeden edemeyeceğim; sizi gerçekten seven birisi, seks esnasında bile sizin için böyle kelimeler kullanmaz, çünkü kıyamaz. hatta size gerçekten aşık olan biri sizinle seks yapmayı bile düşünemeyecek haldedir. onun için en büyük haz sarılmaktır, sonsuza kadar öyle kalmak...
 3. çocukluğunun alemi olmaz, hem de hiç. ne biçim bir lafsa artık bu...

  birine orospu çocuğu dediğinde, kişi sadece anasına laf söylendiği için delleniyor ve haliyle tepki gösteriyor. tohum sahibini de bir küçümseme var mı acaba bu lafta? tohum sahibini ve haliyle çocuğunu da küçümseme durumu da okur böylece. baban neydi ki, sen ne olasın gibisinden.

  anam! daha demin, baban neydi ki sen ne olasın mı dedim ben. aman allahım, gece gece elbisesi içime bir türk anası yarappim, nolur yardım et. :))) :p
 4. esnaftır.
  para karşılığı hizmet verir.
  ürünü de mutluluktur.
 5. Benim gözümde en tehlikeli olanı; erkek orospusudur.

  Bunların adı var mı bilmiyorum ama ilk kez birine erkek oroposusun demek istemiştim.

  Bu yazıyı 10.09.2016 saat: 01:22 de yazmışım. Yazdım ve göndermedim çünkü çok sinirliydim. Kısmet bugüne imiş. Ee o zaman neden bir erkeğe orospusun demek istediğimi anlatayım.

  Gelenin geçenin kapı şifresini doğru yazamaması üzerine, sürekli zilimize basılması ile başlıyor hikaye. Evde hasta mı var, bebek mi var denmeden, günde en az beş kere yanlışlıkla zilimiz çalınırdı. Bu durum yaklaşık iki sene sürdü. Sürekli yöneticiye kapı şifresinin değiştirilmesini rica edip ama sallanmadığımız aşikardı.

  Ve zurnanın zırt dediği yer olan bir cuma akşamı (sallamadım valla üşenmedim tarihe baktım) yine aynı hadiseyle karşılamamız üzerine, yöneticinin kapısına dayandım. Gayet sakin diyemiyorum ama üsluplu bir şekilde durumu anlatıp şifreyi değiştirmesini söyledim.

  Herifte nasıl dilli anlatamam. Bana tee yöneticiliğe nasıl başladığını, yöneticiyken neler yaptığını başladı anlatmaya. Sonu yok! Bir ara soluklandı. Dedim fırsat bu fırsat gir araya. Bakın dedim beyefendi tamam güzel şeyler yapmışsınız ama benim tek bir isteğim var o da şifre değişsin lütfen.

  Mantıklı ve normal insan ya tamam der, ya yok der. Banane neler yaptın nasıl başarılar sağladın. Sanki ben dur demeye çalışmamışım gibi herif hala anlatıyor. Nasıl sıkılıyorum dinlerken. Ümüğünü sıkıp bir anlık cinnetti diyeceğim haberi yok. Neyse bu hala anlatıyor yöneticilik başarılarını. Bir soluk daha aldı ve araya girdim yine. Alt tarafı yöneticisiniz duyanda devlet yönetiyor sanır denemle artık durumlar değişti. Artık benim can tehlikem vardı.

  It herif bana hakaret etmeye başladı. Ben de kendimi zor tutuyorum, asaletimi bozmamaya çalışıyorum. Tek söylediğim kötü söz sahibinindir oldu. Ama bir şey de diyemediğim için, içimden sürekli orospusun diyorum.

  Zaten orospu olduğu ben eve geçer geçmez babamı arayıp kızınız bana küfretti demesi ile tecelli oldu.

  Düzeltme: video açılmıyormuş. O yüzden linki bırakıp kaçıyorum. Bilgilerinize.

  Kemal Sunal - seni orospu seni sahnesi.
  https://youtu.be/ZW1qa3OrfLg
  ozumm
 6. aslında mankenlerde vücutları üzerinden para kazanır ama gelin görün ki orospular aşağılık kimse iken,mankenlere sonsuz saygı duyulur.
 7. terazidir. dünyadaki her şeye bir ağırlık belirleyebilmek ve sonra ağırlıkları kıyaslayıp rasyonel tercih yapabilmektir. fikrini, kendini, dostunu, bedenini gibi etiketlendirilemeyecek her şeye etiket takmaktır. erkeklerle para karşılığı yatan kadın değil, kadını para karşılığı satın alan erkektir orospu.
 8. para karşılığı emeğini, bedenini ve zamanını satan kimsedir. hepimiz bu kritere göre, para kazanmak için sıralamadakilerden herhangi birini satıyorsak orospuyuz. (bkz: wage slavery)
 9. normal şartlarda yapmayı kabul etmeyeceği bir fiili, herhangi bir menfaat karşılığında gerçekleştiren kişiye denir. bu tanıma göre erkeği, kadını yoktur. beden, emek, zaman, fikir, her şey menfaat karşılığı satılan şey olabilir. satılan şeyin karşılığında illa para alınacak diye bir şey de yoktur. en yaygın orospular psikolojik tatmin karşılığında -sevilmek, beğenilmek, önemsenmek, sahiplenilmek, el üstünde tutulmak, otorite sağlamak vb. gibi - olduğunun dışında hareket edenlerdir.
  kalba
 10. kendi sorununu yaşarken dünya alevler içinde en büyük deva arama derdinde ama başkasının sorununu yaşarken ifrit girmişce hafife alan ve alaycı bir o kadar da umursamaz davranan insana denir orospu