1. otelin check in check out saatleri bellidir erken gelmeniz size erkenden oda verileceği anlamına gelmez. erken giriş ücretini öderseniz girebilirsiniz.

  resepsiyonistle kavga etmeniz size daha iyi bir oda verilmesini sağlamaz. resepsiyonist boş oda varsa odanızı değiştirir yoksa upgrade teklif eder ücreti karşılığı. tabi odanızda otel kaynaklı bir sıkıntı yoksa bu geçerli eğer otelden kaynaklı bir sıkıntı varsa ücretsiz upgrade talep edebilirsiniz.

  açık büfede acele etmenize gerek yok her yemekten yeterince var cem yılmaz gerekli açıklamaları yapmıştı zaten.

  bahşiş konusunda cimrilik yapmayın oradaki personelin çoğu çok düşük maaşlara çalışıyor bahşişle ancak hayatlarını çevirebiliyorlar. tabi ki hak eden personele verin.

  sms le gelen otel fırsatlarına inanmayın o fiyatlara mevcut koşullarda 1 gece zor kalırsınız. illa giderim diyorsanız yemeğini yemeyin içkisini içmeyin temizliğe güvenmeyin.

  otelin sahibi gibi davranmayın. parasını ödemiş olabilirsiniz ama bu size her istediğinizi yapma yetkisi vermez. sizin gibi parasını ödeyen bin misafir daha var.

  personele kaba davranmayın. orada ki personel zaten geçiçi. siz farketmeden size yapabilecekleri ve umurlarında olmayan sonsuz şey var. yani yemek yediğiniz kaba pislemeyin.

  otele rezervasyon yaparken tüm açıklamaları dikkatlice okuyun neler ücretli neler ücretsiz aklınıza yazın. ücretsiz diye girdiğiniz spa ya da içtiğiniz alkoller 2-3 maaşınıza mal olabilir.

  aklıma gelenler bu kadar.içeriden biri olarak gördüklerimi, duyduklarımı yazıyorum. aklıma geldikçe eklerim.

  iyi tatiller..