1. kalitesinin bozulmamasını temenni ettiğim, konusunda uzman kişilerinde dahil olduğu soru-cevap ortamında yazıştığı bir platform. buradan google mühendislerinden tutunda obama'ya kadar, quora sayfası olan ünlü kişilere soru yöneltebilirsiniz. verilen cevaplar, yorumlar ve paylaşılan tecrübeler ile ufkunuz genişleyebilir. haftalık gönderdikleri bültenleri heyecanla açıp karıştırıyorum. tavsiye ederim.

  quora
 2. envai çeşit konuda soru ve cevaplar bulabileceğiniz site. cevaplar kaliteli. yazılım alanında google/microsoft yazılımcılarından, sağlık hakkında bilgileri yüksek lisanslı doktorlardan alabiliyorsunuz.

  arada bir gırgır sorular da çıkıyor. "her elementten 5 gram yedik, ilk önce hangisi yüzünden ölürüz" gibi sorular da mevcut. ona bile biyokimyaci abilerimiz özenle cevap veriyorlar.
 3. uzun bir kurallar listesi bulunan sitedir. kısaca belirtmek gerekirse ingilizce yazmak zorunlu. gramere dikkat ediyorlar. mizah kullanılabiliyor ama bilginin önüne geçerse sitede barınma ihtimali çok düşük. gerçek ad kullanmak zorunlu. bazı durumlarda anonim cevaba izin veriyorlar ama geçerli bir neden olmak zorunda. bir de soru sorulduğunda belirli bir süre sonra soruyu silmek mümkün olmuyor. ana kurallar için

  (bkz: adam D'Angelo)
  (bkz: Charlie Cheever)
 4. bu sitede cevap veren insanlar öyle cevaplar veriyorlarki ciddi şekilde üzerine düşünülmüş,detaylı ve açıklayıcı oluyor. bazıları neredeyse oturup tez yazıcak o derece de cevaplar var.
 5. cevap veren kişiler genelde alanında uzun yıllar deneyime sahip, uzmanlaşmış kimseler. dolayısıyla sorularına aldığınız cevaplar hem doyurucu hem de güven teskin edici oluyor.

  bilgi kaynağı olarak hem wikipedia dan hem de ekşi sözlük den daha yukarıdadır.
 6. yahoo answers'a rakip olan ve onu geçen bir platform. alanında uzman sayılacak kişilerden cevap almak isteyenler ve entellektüel bir denizde kulaç atmayı hayal edenler için bire bir.