1. ekşi sözlük'ün son halinin tek sorumlusu bu adamdır.

  ekşi şeyler bunun fikridir, projeyi yürüten de budur.
  tema değişikliğinin fikir sahibidir, muhtemelen değişimde rol alan birinci kişidir.
  dakikada 2 entry silebilme safsatasını yaratan da bu kişidir. yoksa ortalama bir coder bile bu durumun normal olduğunu savunamaz, bunun için tuğla gibi entry döşemez.

  ssg sözlüğü kanzuk'a bıraktı gitti diye bir şey yok. bu ssg kişisi o kadar kurnaz ki, halihazırda ekşi'de en sevilmeyenlerin başında gelen kişi olan kanzuk'u bu süreçte hava yastığı olarak kullanmıştır. ssg genel itibariyle sözlükte sevilen bir kişi. değişim sürecinde bu imajı sarsmamak adına arka planda kalmayı tercih etmiştir.
  yani özetle ssg şöyle demiştir: "sözlüğün değişim sürecinin mimarı olduğum bilinirse kötü bir senaryoda sözlük bir daha toparlanmamak üzere darbe alabilir. en iyisi zaten sevimeyen kanzuk'u öne süreyim de ben zarar görmeyeyim."
  nitekim düşüncesinde haklı çıktı. şu an herkes sözlüğün bu hali için kanzuk'a saydırıyor, ssg de inceden inceye kanzuk'u savunup ona bir nevi teşekkür ediyor.
  şimdi şu habere bir göz atalım:
  "webrazzi'den merve kara'nın haberine göre, kapanoğlu ile yolları ayıran ekşi sözlük’ün yönetimini 2009 yılında sözlük’e ortak olan av. başak purut üstlenecek.purut kağıt üzerinde tek yetkili olurken, kapanoğlu ise yeni bir “ekşi sözlük projesi” üzerinde çalışacak."

  evet ssg bro. o yeni "ekşi sözlük projesi"nin ne olduğunu artık biliyoruz. yazarları amele olarak gören kişinin sen olduğunu biliyoruz. para hırsıyla yanıp tutuşan, hala bir ferrari alamamanın verdiği hüzünle saçma sapan projeler peşinde koşan sensin, biliyoruz. sözlüğü kuran da batıran da sensin. günlerdir ortlama bir iq sahibinin bile hak vermeyeceği şekilde değişim sürecini destekleyen entrylerin yüzünden, yazarlardan arka arkaya tokat yiyorsun. artık kimse sana inanmıyor. kimse seni desteklemiyor. ekşi şeyler projen çöküşün başlangıcı oldu, ferrari hayallerin suya düştü. geçmiş olsun!
 2. ekşi sözlük kurucusu. pena ile başlayan macerası maalesef mart 2016 tarihi itibariyle hüzünlü bir sona doğru emin adımlarla yol almakta.

  dev bir bilgi kütüphanesi olan ekşi sözlüğün, yazılımsal olarak geliştirilmesi yanında içeriğinin kategorileştirilmesi, veriye ulaşma yollarının artırılması gibi çalışmaların yazarları ile birlikte görüşülerek yapılmasını beklerken, tam tersine kişisel ilişkiler sebebiyle yazarların uçurulması, erdoğan yönetimine benzer kanzuk yöntemleri ile uçuruma sürükleniyor.

  sanırım artık benim için 2000 yılında başlayan güzel bir anı olarak kalacak, ipin ucunu kaçırmış bir güzel fikir olarak kalacak eserin sahibidir.
  nadir
 3. ekşi sözlük'ü teslim ettiği dürümcübaşının sözlüğü getirdiği son halden sonra uyku düzenin bozulmasından mütevellit her daim müdahale edebilecek bir adet ambulansın evinin civarinda bulundurulması gereken kişidir. bazı şeylerden pişman olduğundan eminim.
  fuzz
 4. ekşi sözlük'ü teslim ettiği dürümcübaşının sözlüğü getirdiği son halden sonra uyku düzenin bozulmasından mütevellit her daim müdahale edebilecek bir adet ambulansın evinin civarinda bulundurulması gereken kişidir. bazı şeylerden pişman olduğundan eminim.
  fuzz
 5. ekşi sözlük'ü teslim ettiği dürümcübaşının sözlüğü getirdiği son halden sonra uyku düzenin bozulmasından mütevellit her daim müdahale edebilecek bir adet ambulansın evinin civarinda bulundurulması gereken kişidir. bazı şeylerden pişman olduğundan eminim.
  fuzz