• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.71)
big fish - tim burton
william, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine geri döner. babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. babasının, gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkaracaktır.


 1. anılarını abartarak anlatan insanları daha iyi anlamamıza vesile olan, masal ile gerçeğin iç içe geçtiği, zaman zaman gözyaşlarınıza engel olamayacağınız, orjinal bir kurgusu ve hikayesi olan muhteşem film.

  not: tim burton ve helena bonham carter yine bildiğiniz gibi
  dude
 2. oldukca guzel bir filmdi izlenmeye deger. senaryosu ilginc ve oyunculuklar oldukca basariliydi
 3. yüzde tebessüm uyandıran,yaratıcı konusuyla dikkat çeken film.

  !---- spoiler ----!

  ''insan o kadar çok hikaye anlatırsa kendisi hikaye olur.ve hikaye ondan sonra da yaşar.böylece insan ölümsüz olur.''

  !---- spoiler ----!
 4. duygusal içerikli masalsı bir film. oyunculuklar da oldukça başarılıydı. karakterleri kendinizle özdeşleştirebilirseniz daha etkileyici olabilir.
  (bkz: kaçan balık büyük olur)
  abi
 5. çok tatlı , insana umut veren, ön yargılarımı yenmek istediğim bu zamanlarda çok sevdiğim bir youser ın tavsiye ettiği tim burton filmi. zaten tim burton'ın tatlı olmayan bir filmi olabilir mi?!---- spoiler ----!

  içinde buddy holly nin everyday şarkısını da barındırır ki tam edward ile sandra nın karşılaşacağı sahnede çalar, insanın içini kıpır kıpır eder. edward'ı sandra yı aldatan, bu hikayelerini de olan sıkıcı hayatını renklendirmek için uydurduğunu sanıyordum. filmin sonunda zaten william jenny nin evine gidince aha dedim dananın kuyruğu kopacak. ama beklediğim gibi olmadı çok tatlı başladı çok tatlı devam etti finali de çok tatlı sonlandı. bir insanın hayatı neyse de ölümü en fazla bu kadar eğlenceli tasvir edilebilirdi, big fish olayını da finalde bağlamaları muazzamdı.

  !---- spoiler ----!
  sonuç olarak iyi ki varsın tim burton sen boyle filmler yaptıkça insanın yaşayası geliyor.
  r2-d2
 6. söyleyecek çok bi şey olmayan, accayip derecede güzel, fantastik, iç ısıtıcı bi film.
 7. solda görünce hakkında yazmadan duramadım, kaç kere izlediğimi bilmediğim yegane filmdir. bütün sevdiklerime izletmek, mümkünse oturup ben de birlikte izlemek isterim. bambaşka bir yere götürür bu film beni, yalnızlık duygumu uyuşturur, iyiliğe ve güzelliğe inancımı tazeler. aşık olmak gibi yani. beni ben yapar. belki abarttığımı düşünenler çıkar ama değil... bu filmden aldığım tadı çok az şeyden alırım ben. bu film öyle bir filmdir ki youreads'teki ilk yorumunuzu girme ve aktif kullanıcılığa adım atma cesareti verir :)
  feyza
 8. izlediğim en tatlı, şeker ve de ponçik filmdir. böyle izlerken insana bir huzur veren filmler olur ya hani, işte bu da onlardan. oyunculuklar şahane, yöneten zaten tim burton, film çok güzel, renkli ve neşeli bir film. canınız ne zaman sıkkın olsa açıp izleyebilirsiniz, insanda dert tasa bırakmaz. tim burton'ın eline sağlık diyelim. keşke daha çok olsa böyle filmlerden de yüzümüzde güller aça aça izlesek.
 9. tadı damağımda kaldı. film o kadar masalsı o kadar naif ki hayatımda izlediğim en güzel filmler arasında yerini şimdiden aldı. en yakın zamanda tekrar izlemek hatta izletmek istediğim filmdir kendisi aynı zamanda.