1. islam dinini kuran-ı kerim'e göre ele alırsak (ki bence öyle yapılmalıdır.) şeriatta recm cezası diye bir şey yoktur.

  siz derseniz ki ben sünnete de bakarım, mezheplere de bakarım orası ayrı.

  tanım: din kuralları.
 2. şeriat'ı, hollywood / siyonist ürünü ve "nedense" hep kadın üzerinden ajitasyona dayalı (persepolis, kızım olmadan asla, süreyya'yı taşlamak) ikinci sınıf filmlerden öğrenenlerin kabuslarına girmesi normal olan bir prensipler bütünüdür. dünya kimler tarafından yönetiliyor, parayı yönetenler nelerden korkuyor, sistem kendine neyi tehdit olarak görüyor, bunları araştırın. sonra islami kaynaklardan şeriat'ı öğrenin. hayat daha güzel olacak, şüpheniz olmasın.
 3. müslümanların varoluşsal sancılarının iskeletidir. şimdi kutsal kabul edilen kitapta emirler var. inananlara açık emirler bunlar. inananlar bu emirleri dinlemek zorunda. nasıl olacak. hep bu şekilde yaşayamazlar. toplumsal çatışma her zaman daha fazla radikalleştiriyor bi de. işid'e avrupa'dan, amerika'dan katılanların çok daha keskin fikirlere sahip olduğunu düşünüyorum. çünkü sürekli "böyle olmamalı"yla birlikte yaşamışlar. ekonomi, yönetim, cinsel yaşam dahil hayatın her alanında net emirler var. bu ontolojik gerilim musevilerde ve hristiyanlarda da var.
  - ama ilah böyle istemiyor.
  bu çok şiddetli bi gerilim
  yok
 4. islam dinine göre ilahi kaynaklı olan kanunlar bütünü (bkz: zekat) (bkz: recm)
 5. !---- spoiler ----!

  charlie hebdo karikatürlerini köşesinde yayınlayan gazetecilerin 3-4 yıl hapisle yargılanması fiili bir şeriat rejimi uygulamasıdır

  !---- spoiler ----!
  anayasaya dayanarak yapılan yargılamaların hiçbiri şer-i olamaz şeriatın anayasası kurandır.
 6. fatih yaşlı yazmıştı sanırım, şeriat öyle bir gecede resmi olarak ilan edilecek bir rejim değil...fiili olarak zaten bir süredir nüvelerini deneyimlediğimiz süreç dün geceden başlayarak çok daha görünür hale geldi. ibadet yeri dediğiniz camiler bizzat bir partinin cihat çağrısı yaptırdığı merkez üsleri haline gelmişse, sokaklarda kendi vatanının evlatlarının kafasını kesecek kadar gözü dönmüş adamlar cirit atıyor ve demokrasi havarisi olarak gösteriliyorsa, bu ülkenin başbakanı "idam isterük" bağırışlarına gülümseyerek "merak etmeyin gerekeni yaparız" diyorsa...ve sokakta kadınlara, yollara dökülün diyen cb'nın sözünü dinleyen kitlelerden "senin de sıran gelecek o." deniliyorsa...mecliste korkudan pörtlemiş gözlerle hükümete biat edercesine kuru metinler okunuyor, bir muhalefet partisi bile "bu adamları siz buralara getirdiniz" diyememişse...
  mesut
 7. bir sabah işe giderken iş kulelerinin yanında king kong gibi bir şey göreceksiniz, işte odur.
  mutlu
 8. ne olursa olsun asla uygulanamayacaktır.
 9. üzgünüm. bir ölçüde uygulanmaktadır. örneğin charlie hebdo karikatürlerini köşesinde yayınlayan gazetecilerin 3-4 yıl hapisle yargılanması fiili bir şeriat rejimi uygulamasıdır.
  mutlu
 10. en dindar padişahlardan biri olan ii. abdülhamit'in osmanlı'ya gelmesinden korktuğu teokratik rejim.

  kaynak: abdülhamit'in kızı ayşe sultan.

  osmanlı osmanlı diye ağlaşan şeriatçıların surat ifadeleri merak edilesi..

  edit: osmanlı imparatorluğu özellikle son yüzyılında modern çağ-islam dengesini çok iyi oturtmuş ve "şeriat"ı bir hukuk organı olarak kullanmaya devam etmiştir.