sevdiği kadar sevilmemek - youreads

 1. realitedir. olgunlaştırır insanı.
 2. bazen karşı tarafın sevgisi sizin sevginizden büyüktür, bazen ise sizin sevginiz karşı tarafın sevgisinden büyüktür. ayrıca günlük hayatımızda bolca örneğine rastlayabileceğimiz bir durumdur.
 3. ilişkide üzülen taraf olacaktır.

  yapılması gerekeni söylüyorum. aç kulagını iyi dinle. karşındaki insanı derhal terk et. evet abartısız söylüyorum. terket gitsin.

  seninle ilişkide oldugu halde sana gerekli sevgiyi göstermiyorsa bir başkasına gösteriyordur o sevgiyi. seni haketmiyordur.

  onu cezalandırmak senin haddine değil kesinlikle(kimse seni sevmek zorunda değil). ama onu terk etmen lazım. gereksiz tartışmalara, demagojiye girmeden terk et ve git.

  terk et, hayatından çık, birdaha da girme onun hayatına.
 4. sevgimetre icat edilene kadar mümkün değildir. diyeceksiniz ki, sevgi şöyle, sevgi böyle. sevdiğini gösteren hareketlerde bulunan kişi sevmiyor bile olabilir. hele hele insanlar nasıl yalan söylüyorlar seni seviyorum diye. yani sevginin bir çıktısı yok. ağızla, davranışla. vazgeçmemek dışında. doğal olarak sevmediğinin tek büyük kanıtı da vazgeçmek oluyor.
  vazgeçenlerin yeri bu yüzden anı defteri, vazgeçmeyenlerin yeri bu yüzden yapılacaklar iş listesidir.
  anı defteri okumak için güzel, is listesi de yapmak için. biri geçmişte yaşar ve yaşatır, diğeri gelecekte. az sonra buraya anı yaşayıcılar gelir, giremedikleri bir zaman diliminde nasıl yaşadıklarını anlatırlar. girebilirseniz haber verin de ben de geleyim anın içine.