şizofreni hastalarının birleşip devrim yapması - youreads

 1. şizofreni hastalığı bilindiği gibi yüz insandan birinde görülmektedir. yani kabaca türkiye'de yedi yüz bin kişiyiz. cezai ehliyeti olmayan bir orduyuz. biraraya gelirsek bu hastalıklı toplumun yönetimini ele geçirip ıslah edebiliriz.

  bir olasılık.
  bir deli kuyuya taş atar ve olaylar başlar.

  clans of the alphane moon isimli kitapta tam olarak olmasa da anlatılan hikaye. bu kitapta tüm psikiyatri hastaları birbiriyle mücadele ediyor. şizofrenlerin yönetimi ele geçirmesi paranoyakların canını çok sıkıyor felan. sağlam kitap.
 2. tarihteki tüm büyük liderler şizofrendir. zaten kitleler, inandığı değerlerin peşinden sarsılmaz bir şekilde tutkuyla giden insanların peşinden koşarlar. bu insanlara her zaman ilgi çekici gelmiştir. dolayısıyla mümkündür.
  papa
 3. devrim eskiden bir umuttu, bitti. tarladan iyi hasat toplama umudu gibiydi, mevsime uyarsa yağmuru yağarsa biz de biraz emek verirsek neden olmasındı. fakat üstüne bina dikince umut bitti. üstümüze binalar dikildi bundan sonrasında devrim umut bile değil olsa olsa ütopya olur romanı yazılır.
  abi
 4. düşünsene bütün şizofrenler ayaklanıyor, dünya bu birlikteliğe karşı duramıyor ve devrimi yapıyorsun. sonra bir bakıyorsun aslında hepsi kafanın içindeymiş. çıldırırsın haha :)