supernatural - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.90)
supernatural
daha çocukken annelerini gizemli ve şeytani bir güce kurban veren iki kardeş... birisi babasına karşı savaşmayı, diğeri ise daha sakin bir hayatı seçmiştir. babalarının kaybolduğu gün ikisi için de yeni bir dönem başlar. winchester kardeşler bir yandan ülkeyi baştanbaşa dolaşırken diğer yandan da esrarengiz ve tehlikeli güçlerle savaşırlar. izleyenleri koltuklarına çivileyecek fantastik bir dizi.


 1. jensen ackles ve jared padalecki'nin winchester kardeşler rollerinde olduğu, şu an onuncu sezonu devam etmekte olan dizi. saving people hunting things family business diye başladıkları bu yolda; hayaletler, vampirler, şekil değiştirenler, her türlü canavarlarla hatta melekler, şeytanlar hatta ve hatta tanrıyla bile mücadele ederek bugünlere geldiler. bir çok insanı, bir çok kez de dünyayı kurtardılar. bu arada sayısını bile unutuğum kadar ölümden döndüler. bir şekilde ölen kardeşi diğerini çekti çıkardı cehennemden, bize kan bağının, kardeş sevgisinin kuvvetini anlattılar hep. e haliyle yıllar geçtikçe bedenleri mükemmelleşse de ( adamlar her yıl daha da yakışıklı oluyor, durduramıyoruz), ruhları yara aldı, sevdiklerini teker teker kaybettiler, bazen küsüp bazen barıştılar ama hiç vazgeçmediler. bizi de hikayelerine, aralarındaki bağa, insanlığa duydukları bu sebebi bilinmez sevgiye ortak ettiler.
 2. şu an 10. sezonu yayında olan ve 11. sezonun gerçekleşeceği belirtilen amerikan dizisidir. sezonlar ortalama 22 bölüm civarıdır. bölümlerse 40-45 dakika arasındadır. konu kendini çok tekrarlıyor olmasına rağmen dizi gerçekten sıkmamaktadır. winchester kardeşlerin castiel adlı meleğin yardımıyla doğaüstü şeyleri avlamasıyla geçer ana konu. aklınıza gelebilecek çoğu doğaüstü ögeye yer verilmiştir. ayrıca içinde melekler ve şeytanlar arasında büyük bir güç rekabeti vardır. buna rağmen ne tüm melekler iyidir ne de tüm şeytanlar kötüdür. tanrı ise belirtilmemiş mutlak bir güçtür. cennet ve cehennem bazı bölümlerde betimlenmiştir. dizinin izlenebilir olmasının en büyük payı oyuncuların gerçekten çok kaliteli bir şekilde oyunculuk yapmaları denebilir. ayrıca dizide kullanılan müzikler gerçekten bana göre çok iyidir. ac/dc, black sabbath, motorhead gibi grupların şarkılarına oldukça rastlanır.
  entry'yi spoilerla doldurmadan burada bırakmak istiyorum. zamanı olanlara da diziyi öneriyorum.
 3. kubo
 4. you can end a war, you can cure the diseased, you can feed the hungry, but you cannot stop death.

  ^üstteki youtube linkinin yorumlarından alıntıdır.^

  ailecek ilk yayınlandığı günden beri izliyoruz.
 5. benim için tek iyi yanı kansas'ın carry on my wayward son şarkısını öğretmek olan dizidir. bi yerde bıraktım takip etmeyi zaten.
 6. ilk 5 sezon ara ara işledikleri bazı konular baya iyiydi sonradan bozdular gibi gene izlenebilir fakat ben bıraktım
 7. kuz
 8. yakin bi arkadaşımın bayila bayila izlediği dizi
 9. sam'in elimizde büyümesine sebep olan dizi. kıyamet sezonu efsanedir.
 10. almanyada 5 sezonu bir haftada bitirten(yalan olmasın,hesaplamadim. sonra arkamdan "ziyaaaaa" demeyin de), carry on my wayward son dinlerken "aha sezon sonu geliyor" dedirten, içinde çok güzel ajan isimleri barındıran, soundtrackleri harika olan dizi.