• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.77)
tatlı hayat
ihsan ve eşi sevinç, ihsan'ın kuru temizleme işinden bolca para kazanmış sınıf atlamaya karar vermişlerdir. ihsan'ın hayatta yükselme çabaları dahilinde gültepe'de bir gecekondudan etiler'deki yeni lüks evlerine taşınmışlardır. üst kat komşuları türk-rum çifti feraye ile yorgo, kızları pelin, yan komşuları kitap kurdu irfan ve ihsan'ın annesi cevriye hanım ile alışık olmadıkları bu yeni 'tatlı hayat' hem onları yeni ufuklara taşıyacak, hem de yepyeni sorunlarla karşı karşıya bırakacaktır...komedi türündeki dizi, amerikan "the jeffersons" dizisinin türkiye uyarlamasıdır.


 1. çok güzel diyaloglar vardı bu dizide ama benim aklımda hep ihsan'ın (haluk bilginer) kızgınken söylediği laflar kalmış, "bu ne bir elim yağda bir elim baldacılıktır!" gibi.

  hahhah, haluk bilginer'in ifadesi çok net aklımda şu an. "buna inanabiliyor musun sevinç?"
 2. amerika'da 1975-1985 yılları arasında çekilmiş, ülkemizde de ilk özel tv olan star 1'de yayımlanmış olan the jeffersons dizisinin yerli uyarlamasıdır.
  hatta o kadar uyarlanmıştır ki, bir çok bölümün senaryosu aynı şekilde çekilmiştir.

  bu yorum, yerli uyarlamanın kötü olduğu anlamına gelmiyor, sadece özgün değildir. arz ederim.
 3. haluk bilginer hayranlığımın başlangıç noktasıydı bu dizi. tamamen boşluktan baştan başlayıp izledim, bir kere daha hayran oldum. haluk bilginer ve celal kadri kınoğlu benim için efsaneydi. devamlılıkla ilgili bazı hatalar bölümleri peş peşe izleyince gözüme çok battı ama yine de dizinin efsane olduğu gerçeği değişmiyor.
 4. türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi televizyon dizisidir.