• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
Yazar John Verdon
tepenin laneti- john verdon
larchfield’ın en nüfuzlu adamı angus russell, harrow hill’deki malikânesinde boğazı kesilerek öldürülmüştür. olay mahallindeki dna ve parmak izleri, kurbana karşı husumeti bulunan belalı billy tate'e işaret eder. ancak bir sorun vardır: tate, bir gün önce kilisenin çatısından düşerek ölmüştür.

polis, tate'nin cesedinin kaldırıldığı morgu kontrol ettiğinde cesedin yalnızca ortadan kaybolduğunu değil tabutun içeriden kırılarak açıldığını da keşfeder. bu durum çok geçmeden yürüyen ölü, cehennemden gelen katil, zombi cinayeti olarak anılmaya başladığında bir zamanların huzurlu kasabası artık herkesin bir şüpheliye ve aynı zamanda kurbana dönüşebileceği korkunç bir kâbusa da uyanmış olur.

eski meslektaşı art arda işlenen bu tuhaf cinayetleri çözmek için kapısını çaldığında dave gurney, ölümün ötesinden öldürme ihtimali olan bir katili avlamak üzere tüm analitik becerilerini kullanmak zorundadır.

“verdon şaşırtıcı bir olay örgüsü yaratıp onu tatmin edici bir şekilde çözmede hiç bu kadar usta olmamıştı.” publishers weekly

“ona verdiğiniz dikkati ve zamanı sonuna kadar hak eden bir yazar.”

bookreporter.com(tanıtım bülteninden)


 1. serinin ilk kitapları kadar heyecan duyarak okuduğum, 4 günde filan bitirdiğim bir kitabı oldu.

  dave gurney'nin çalışma tarzından ötürü, kitap boyunca bir yandan okurken, bir yandan "hakikaten o niye öyle oldu ya? " şeklinde cevapsız sorular vardı zihnimde. karısına üzülüyorum genel olarak ama, güya emekli adam :)

  gurney'nin hardwick'le arkadaşlıklarını seviyorum; şakayla karışık sövüyor sherlock'a ama yardımcı oluyor hep :)

  !---- spoiler ----!

  bu adam olayları çözse mi çözmese mi bilemedim, ölen ölene, zarar gören görene :/

  !---- spoiler ----!

  kapak tasarımını korumalarını takdir ettim, hep böyle devam eder umarım.