the big sick - michael showalter - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
the big sick - michael showalter
taze bir çift ilişkileri derinleştikçe aralarındaki kültürel farklılıklar yüzünden karşı karşıya gelmeye başlıyor.
yönetmen koltuğunda michael showalter'ın oturduğu filmin başrollerini ise kumail nanjiani, holly hunter, zoe kazan üstleniyor. (beyazperde)
 1. en iyi orijinal senaryo ile 2018 oscar adayligini gorunce sasirmadim degil. eglenceli bir film ve kulturel farkliliklari cok guzel anlatiyor ki birkac yildir akademi de bu tarz kulturel catismalarin islendigi filmler dikkat cekiyor. filmde tanidik bi yuz de var, everybody loves raymond dan ray romano'yu gorunce eski bir dostu gormus gibi sevindim.
  gercek bir hikaye olmasi ve basroldeki kumail nanjiani kendini oynamasi filmi daha guzel yapmis ve arkadasi gelecekte daha cok basrolde gorebiliriz gibi geldi. tv dunyasindan beyaz perdeye guzel gecti.

  filmin aciklamasindaki matty cardarople kim bilemedim ama basrol kumail nanjiani.
 2. oscar'dan eli boş dönse de adından epey söz ettirmeyi başarmış 2017 yapımı romantik komedi filmi. aldığı aşırı olumlu eleştirileri ilk etapta garipsemekle beraber filmin güncel amerikan siyasetine göz kırpan yapısı, azınlıklar içinden gelen baş karakteri ile bu aşırı övgülerin sebebini açıklamak mümkün sanırım.

  aslında ortalama bir romantik komedi deyince aklınıza ne geliyorsa bu filmde de onu bulmak mümkün. giriş gelişme sonuçta bir çılgınlık yok; tahmin edilebilir fakat hoş detaylarla süslü. gülümseten kareler bulmak mümkün, hüzünlendirenleri de var tabii, gerektiğince. bu haliyle aşırı bir övgü yapamayacağım gibi aşırı bir yergi de yapmak mümkün değil. romantik komedi zamanınız geldiyse kaçırmayın derim. trailer