the disaster artist - james franco - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
the disaster artist - james franco
19 yaşında genç ve gelecek vaat eden bir aktör olan greg sestero (dave franco) oyunculuk dersleri alırken tommy wiseau (james franco) adında bir adamla tanışır ve aralarında tuhaf bir arkadaşlık başlar. tommy'nin sahnedeki korkusuz tavırlarından etkilenen greg, tommy'nin önerisiyle los angeles'a taşınır. ancak ikilinin buradaki işleri yaver gitmez. bir türlü istedikleri teklifleri alamayınca kendi filmlerini kendileri çekmeye karar verirler.
the disaster artist filminde, 2003'te çekilen ve birçok kişiye göre sinema tarihinin en kötü filmleri arasında olmasına rağmen kendine has bir hayran kitlesi oluşturan the room filmine giden süreç aktarılıyor. (sinemalar)
  1. en kotusunu en iyi sekilde anlatan film. gulmekten karnima agrilar girdi. vaktiniz ve sabriniz varsa once the room - tommy wiseau sonra kendinizi james franco'nun inanilmaz oyunculuguna birakin. filmi izlerken aklima ed wood - tim burton geldi ama tommy wiseau bildigimiz deli, parasi var ve yapabilecegi en kotu filmi yapiyor ama edward wood ifhal olmaz bir sinema tutkunu ve kiymeti bilinemeyen eline firsat gecmemis bir yonetmen. iki filmde bas yapittir gozumde. sinema okuyan arkadaslar varsa otursunlar iki filmin ve yonetmenlerini incelesinler. inanilmaz tespitler cikar.