toyota - youreads 1. sağlamlık ve dayanıklılığı ile dünyada ün salmış dünyanın en çok satan otomobil markalarından. japon otomotiv devi.
 2. üstün japon iş ahlakının vücut bulmuş hali. honda ile beraber japonların ne kadar mükemmel bir iş ahlakina sahip olduğunu gösteren bir detaydir toyota.

  çünkü bizim gibi şark kurnazi degildirler.
 3. six sigma methodolojisini tedarikcilerinden baslayip, uretim hatlarina, oradanda musteri takip yonetimine kadar uygulayan ve sonuc olarak ta yuksek kaliteyi elde eden nadide bir japon firmasidir.
 4. amblemin anlamı : 3 elipsten yapılmış amblem toyota'nın geleceğe yönelik kararlılığını gösterir. ilk elips toyota sahibini, ikinci elips toyota'yı iki elipsi çevreleyen üçüncü elips ise toyota teknolojisi ve yeniliğinin sınırsız olanaklarını ve yaratıcı ruhunu simgeler.
  2014 yılı itibariyle, 10 milyon 230 bin satış rakamıyla, dünyanın en büyük otomobil şirketi olmuştur.
  ve tabiki türkiye şartları göze alınca ikinci eli çok hızlı satılabilen araba markası
 5. türkiye şartlarında dayanıklılık anlamında huzur ile kullanılabilecek ideal otomobil markası.
 6. afrikalı terörist vasıtası.
 7. arabamı satabilirsem denim mavisi aurisinden edinmek istediğim araba markasıdır
  wtf
 8. toyota'nın camry modeli dubai'deki taksilerin default modelidir. türkiye'deki fiat linea taksiler = dubai'deki toyota camry taksiler.

  he ayrıca zamanında corolla modelinin gaz pedalı takılma sorunundan dolayı beni ölümden döndürmüşlüğü de vardır.
 9. durust olmak gerekirse genelde cirkin araclar uretiyorlar, bir iki istisna haric goze pek hitap eden modeli yok (tipki japonlarin kendileri gibi :p), ama onun disinda saglam, dengeli, ve beklenenden fazlasini veren, hic sorunsuz araclar...