vücut - mustafa nuri - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
vücut - mustafa nuri
mustafa nuri'nin yazıp yönettiği vücut filminin başrollerini hatice aslan, hakan kurtaş, cengiz bozkurt, şeyla halis ve şebnem dilligil’in paylaşıyor. 5. uluslararası montreal film festivali’nde ilk film kategorisinde yarışacak olan yapım, insanın bedeniyle olan sorgulanmaya açık ve çarpıcı ilişkisini, bu sorgulamayı belki de en çok yapacak olan bir karakterin merkezinden ve onun yaşamaya çalıştığı aşk hikayesi üzerinden anlatıyor... (beyazperde)
  1. beden imgesi üzerine düşündüren 2011 yapımı bir film. mustafa nuri'nin ilk uzun metrajlı filmi. oyunculuklar biraz sallanıyor açıkçası, diyaloglarda da yer yer bir zorlama yok değil ama genel olarak da kötü bir film değil.

    anlatacak bir derdi var, türkiye sinemasında görece orijinal bir temaya sahip bir kere. bedenimizin yaşadığımız hayatın şekillenmesinde tahminlerimizin de üstünde, çok büyük bir etkisi olduğuna açık bir vurgu yapıyor. neye benzediğimiz, nasıl göründüğümüz neredeyse bizim kaderimiz gibi anlatılıyor.

    film "vücut" isminin hakkını veriyor ve bu tema filmin her sahnesine, her karaktere başarıyla yedirilmiş. üst düzey değil ama izlemeye değer. trailer