woody woodpecker - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
woody woodpecker
woody woodpecker, birleşik amerikalı animasyoncu walter lantz'in öncülüğünde 1940'lardan 1970'li yıllara dek iki yüze yakın farklı bölümü yayınlanmış bir çizgi dizidir. 1950'li yılların ortalarından itibaren "the woody woodpecker show" ve "woody woodpecker and friends" isimleriyle birkaç bölümün birleşiminden oluşan ve başka walter lantz çizgi kahramanlarını da kapsayan uzun metrajlar şeklinde yayınlanmışlardır.
 1. woody woodpecker, birleşik amerikalı animasyoncu walter lantz'in öncülüğünde 1940'lardan 1970'li yıllara dek iki yüze yakın farklı bölümü yayınlanmış bir çizgi dizidir. 1950'li yılların ortalarından itibaren "the woody woodpecker show" ve "woody woodpecker and friends" isimleriyle birkaç bölümün birleşiminden oluşan ve başka walter lantz çizgi kahramanlarını da kapsayan uzun metrajlar şeklinde yayınlanmışlardır. türkçeye "ağaçkakan woody" adıyla çevrilmiştir. klasik serinin ana yapımcısı walter lantz productions, ana dağıtımcısı universal pictures firmalarıdır. 1999 ila 2002 yılları arasında yayımlanan tekrar yapımı ise sadece universal imzalıdır.

  çizgi dizinin ana karakteri gülüşüyle nam salmış "woody" isimli ağaçkakandır. bakınız: woody woodpecker gülüşü

  bu kızıl kafalı ağaçkakan woody, tam bir baş belasıdır; durduk yere ona buna sapanla taş atar ya da seri gaga darbeleriyle karşısındakini çiviler. kafasını bozanları beyzbol sopasıyla, hatta satırla kovalar. serseridir, manyaktır, sosyopattır. kimi bölümlerde acayip derecede kafayı sıyırmış hâlleri, aşırı dengesiz hareketleri vardır...

  gülüşü ve manyaklığı yanında, araçlardan akaryakıt araklamasıyla da meşhurdur. bkz: episode: well oiled