yaşamdan hikayeler - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
yaşamdan hikayeler
tv8 kanalında yayınlanan gündüz kuşağı programı.
 1. tv8'deki bir gündüz kuşağı programı. müge anlıdan bir esinlenme var.
  yeni başlamış sanırım.bir-iki aydır çok ünlü bir hastanede gerçekleşmiş büyük bir skandalı gündeme taşıyor. 70'li yıllarda bu hastanede doğum yapıp çocuğunun öldüğü söylenen fakat cenazesi verilmeyen ebeveynler programın konuklarının bir kısmı. diğer kısmı da yine bu hastanede doğan ama evlatlık olan çocuklar. herkes kendi ailesini bulmaya çalışıyor.

  asıl skandal şurada: hastanede o dönemde çalışan birkaç hemşire bu öldü denilen çocukları başka ailelere büyük meblağlar karşılığında satmışlar. evlat edinen anneyi resmi kayıtlarda hastaneye doğum yapmak için yatış yapmış gibi gösterip başka bir anneden doğan çocuğa bu anneden doğduğuna dair doğum belgesi düzenlemişler. program bir süredir bu çocukları ki şimdi 40'lı yaşlardalar, gündeme taşıyıp gerçek aileleri bulmaya çalışıyor. geçen hafta gördüğüm kadarıyla yapılan bütün dna testleri başarısızdı.

  ta ki bugüne kadar. az önce cem sünbül isimli bir sunucunun gazeteci olan bir kadınla dna testi açıklandı.bakin bu adam 42 yaşında ve annesini bulmuş. sonucun açıklanmasıyla annemin 'koş!' sesi üzerine televizyonun olduğu odaya yöneldim. sunucu cem sünbül'e sarıldı, ailesini arayan başka bir adam hemen ayağa kalktı yine sarılmak için bir yandan ağlayarak. yine evlatlık olarak satılmış başka bir kadın elleriyle yüzünü kapamış çocuk gibi ayaklarını sallıyor hızlı hızlı. annem inleye inleye ağlıyor. teşefondaki gerçek anne arka arkaya iltifatlar sıralıyor oğluna; canım, oğlum, bitanem diyerek.ben de aldım elime telefonu, herkes duysun diye buraya yazıyrm, bana neyse.

  darısı diyelim, diğerlerinin başına.