yeni şafak'ın sürekli sahte belge üretmesi - youreads 1. son 1 haftadır rastlanan durum.

  önce atatürk'ü ismet inönü'nün zehirlediğine yönelik belgelere ulaştıklarını açıkladılar. belgelerde "atamız beni türk doktorlarına emanet edin dedi" gibi cümleler var. sakın hekim olmasın o kardeş. doktor ne amk.
  1
  2
  3

  dün de 1960'larda yazılan, insanların üzerini örtmeye çalıştığı, pek çok rapora ulaştıklarını söyleyip bir şeyler yayınlamışlar.
  ilgili habere ulaşamadım, zira zibilyon tane rapor yayınladıkları için hangisi olduğunu bulamadım.

  zaman gazetesinin haberine göre yayınladıkları raporlardan birinde fethullah gülen hakkında yazılanlar doğrudan vikipedi'den alınmış. zaten gazetesi kapıya geliyor bedava, aldım okudum. tam olarak da şu paragrafları kullanmışlardı:

  "Erzurum'un Pasinler ilçesi Korucuk Köyü'nde 27 Nisan 1941'de doğan Gülen'in babası Ramiz Bey cami imamı, annesi Refia Hanım ev hanımıdır. Gülen, altısı erkek, ikisi kız, sekiz kardeşin ikincisidir.
  1945'de Kur'an öğrenmeye başlayan ve kısa zamanda Kur'an'ı hatmeden Gülen, 1946 yılında ilkokula başlamıştır. Babasının 1949 yılında Alvar Köyü'ne imam olması ve ailesinin oraya taşınması nedeniyle ilkokulu bırakmak zorunda kalmış, sonradan Erzurum'da dışarıdan girdiği imtihan ile ilkokul diplomasını almıştır. Babası Ramiz Efendi'den Arapça dersler, Hasankale'de bulunan Hacı Sıtkı Efendi'den tecvid ve Kur'an dersleri alan Gülen, 1951'de hafızlığını tamamlamıştır. Gülen, 1954'de Erzurum'daki Kurşunlu Camii medresesinde Alvar İmamı Muhammed Lütfi'nin torunu Sâdi Efendi'den medrese dersi almıştır. İki buçuk ay içinde Emsile, Bina ve Merah'ı metin ezberleyerek okuyan ve İzhar'ı bitiren Gülen'in Kâfiye okumasına lüzum görmeyen Sâdi Efendi onu Molla Câmi'ye başlatmıştır. 1955'den 1959’da Edirne'ye gidinceye kadar Osman Bektaş'tan fıkıh ve din eğitimi almıştır. Askerlik öncesi ve sonrasında Edirne Üç Şerefeli Cami'de toplam dört yıl süre ile imamlık yaptı."

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Fethullah_Gülen

  bu da caps

  görüntü kalitesi yetersiz fakat apartmanın girişine kadar zahmet edip giderek bi zaman alırsanız elinize orada okunabiliyor. tşk.

  zaman'ı da günahım kadar sevmem ama abi siz ne içiyorsunuz. hayır saçmala da bu kadar da saçmalanmaz ki bilader. sizi okuyup inanan arkadaşlar da ne kullandıklarını mesaj atarlarsa sevinirim.
 2. gerekli cevabı ilber hoca vermiştir.işin ilginç yanı o röportajı da yayınlamış olmaları.hayır adamlar kendilerini okuyan kitleyi iyi tanidiklari için yapıyor bunları.inanacaklarını biliyorlar yani.ne yapalım biz de ağlanacak halimize gülüyoruz bu üfürme haberleri görünce.
 3. aslında üretememesidir. belge diye sundukları saçmalıktaki metni okuyunca sahte olduğu ayyuka çıkıyor zaten. dil olarak bakınca da sükrü kaya-ismet inönü ilişkileri açısından bakınca da belge(!) otomatik olarak servis dışı oluyor zaten. daha iyi çalışsalarmış da bari biraz kafaları karıştırsalarmış.
  ae
 4. mahkemeden ihtiyati tedbir kararı verilmesi ile bir daha üretemeyeceği belgelerdir, tabi bu ihtiyati tedbir inönü ile ilgilidir. bu bakımdan bunlar başka konularda gene belge üretip durabilirlerse de böyle bir kararın aleyhlerine yazılması ile inananlarının gözünde de belki, bi nebze, şuncacık, inandırıcılıklarını yitirmişlerdir, kim bilir.

  ilgili haber ve dilekçe
 5. böyle durumlarda gülerken hep aynı soru aklıma geliyor: "acaba bu safsatalardan hoşnut olması gereken kesim bu safsatalardan hoşnut olacak kadar gerizekalı mı?"