• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
mümkün öykülerin en iyisi - aykut ertuğrul
bu kitaptaki öyküler elbette mümkün öykülerin en iyileri değiller. hadi kabul et, sen de zaten mümkün okurların en iyisi değilsin.

dur! anlaşabiliriz, öyleymiş gibi yapabiliriz! bir süreliğine -miş gibi davranmanın kime ne zararı var? kurmacanın kendisi büyülü bir oyun değil mi? tam da böyle! mümkün oyunların en iyisi hem de.

hadi gir içeri!

çünkü içeride, yolları çatallanan bahçede kör bir kuyuya rastlayabilir, kuyunun başında kendini, tanımadığın bir adamla, sonsuz bir yolculuğa çıkmanın kahramanca olup olmadığını tartışırken bulabilirsin. hatta başka bir anlatıcının yazdığı bir öykünün, belki de henüz tanımakla şereflenmediğin kahramanının öldürülüşüne bile şahit olabilirsin. hem sen de zaten metinler arasında keyifli bir yolculuğa çıkmak istemiyor muydun? bu kitapla da bunun için bir yakınlık kurdun.

hadi, kabul et!
(tanıtım bülteninden)
  1. içinde birbirinden güzel öykülerin bulunacağı, türk edebiyatı için kesinlikle önemli bir değer olan aykut eruğrul'un 2013 yılında yayımlanan kitabı. ilk öyküden itibaren yazarın farklı üslubu hemen fark ediliyor.
    içinde daha önce 500tnin adının geçtiği herhangi bir öykü okumadıysanız bu fırsatı kaçırmayın.

mesaj gönder