1. ''160 kişilik amfide 110 kişi bi' dersten kalması şartlı geçenleri de saymazsak 20-30 kişi dersi geçmesi'' şeklinde devlet üniversitesini hakkettiğini veya dengi bir vakıf üniversitesinde içerisinde yer alındığını veya ders geçmenin zorluğunu üniversite alakalı olduğunu sananları gösteren olaydır.

    olayın bu yönü tamamen farklıdır. çünkü türkiye üniversiteleri başarı sıralamasında en düşük bölüme gidin böyle saçmalıklarla karşılaşmanız yüksek olasıdır. birinci sınıfta zorunlu derslerde bile yaşayabilirsiniz bu durumu! hoca odaklı kürsülerin başarı oranı vardır ve hocalar sıkıntılıdır. başka da bir olayı yoktur zaten. yani bunun başarıyla ilgisi yoktur. aynı şekilde vakıf üniversitelerinde para odaklı bırakılan öğrencilerin varlığından haberdarsınızdır. bu olay o bölümün zorluğundan ziyade paragöz yöneticilerini gözler önüne serer.
    ve yine bu konuda başka bir bakış açısıyla değerlendirecek olursak bazı dersler kendince zor olduğunu söyleyebiliriz. burada da dersi geçen kişi sayısının azlığı gayet doğal bir oluşumdur ve başarıyla ilgisi yoktur.

    hoca bize kızdı diye hepimizi dersten bıraktı ya la. başarı oranı koca bir sıfır dostum. ne acı değil mi? fuck the system!

    arkadaşların eğitimlerine devam etmesi yönünde evet diyenlerdenim. bırakın bunları. üniversitede her şekilde bırakıyorlar zaten.

mesaj gönder