• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.60)
europa report - sebastian cordero
uluslararası bir bilim ekibi, gizli bir görevle, jupiter'in yüzeyi buz ile kaplı dördüncü büyük uydusu europa'ya, biyolojik yaşam bulmak için yola çıkar...
 1. daha önce izlemiştim fakat bugün rast gelince tekrar izlemek istedim. normalde izlediğim herhangi bir şeyi tekrar izlemeyi sevmiyorum ama konu uzay olunca işler değişiyor. sırf europa yüzeyini görmek için tekrar izledim. tutarsızlıklar olsa da son sahnesi hariç gayet keyif veren ve geren, güzel bir film.

  !---- spoiler ----!

  o son sahnesi gerçekten hiç olmamış. yani daha yaratıcı olunabilirdi. mavi ışık falan diyip güzel bir gizem yaratmışken mavi ışığın ledli bir ahtapot çıkması... ne bileyim yamuk yumuk bir şey çıksın şekilsiz bir şey çıksın, ya o mavi ledli şey balık olsun ama mavi ledli ahtapot olmasın ya. çok yapmacıktı, çizgi film karakteri gibiydi.

  he birde o muhteşem klişe yine yaşandı. keşif yapmak için gemiyi terk eden astronot, işler ters gidince yine geri dönmedi ve "başarabilirim çok az kaldı" gibi şeyler söyledi. gemi mürettebatı klişeye klişe ile karşılık vererek "oksijenin bitiyor, radyasyon seviyesi arttı" tarzı cümleler kurarak astronotu geri çağırdı fakat astronot tabii ki de bu uyarıları dikkate almadı ve öldü.

  sözün özü, ahtapot hariç güzel film.

  şu ahtopattan daha yaratıcı bir şey bulamadınız mı gerçekten ?
  http://www.dijitalx.com/wp-content/uploads/2015/05/europa_octopus.jpg

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder