1. bu arada ufak bi bilgilendirme yapayım.

  hitler için 1945 yılında berlinde öldü deniyor ama bunu hiçbir kanıtı yok.

  söylenenlerin aksine ruslar ikinci dünya savaşında hitler'in cesedini bulamadıklarını açıklamışlar. daha da ilginci bu açıklamadan 12 sene sonra yine ruslar aslında ceset bulmuştuk ve orada ölen hitlerdi diye başka bi açıklama yapmış. sonra 2009 yılına kadar ruslar bu kalıntıları falan kimseye göstermemiş. 2009 yılında connecticuttan bi arkeoloğa (bkz: nicholas bellatoni) izin veriyorlar, adam gidiyor dna karşılaştırması yapıyor ve sonuç olarak ne hitler diye aldıkları kafatası ile hitler'in dnası, ne eva diye aldıkları kafatasıyla eva'nın dnası eşleşiyor.

  bu senenin mayıs ayında fbi'ın açıklamasına göre de hitler'in berlinde kaldığı sığınağın altından ormana açılan gizli bi geçit bulunmuş. fbi hitler'in o geçitten çıkıp önce uçak daha sonra denizaltı aracılığıyla arjantine gittiğini, arjantinli yetkililerin 2 denizaltını karşıladığını, adolf'un saklanmasına yardım ettiğini, adını adolf leipzig yaptığını, arjantindeyken eva ile ayrıldıklarını ve 1984 yılına kadar oraya yaşadığını söylüyor.

  yaşadığına dair başka bi destekleyici olay : 1945 yılının ağustos ayında fbi los angeles bürosuna arjantinden mektup gelmiş.
  mektupta arjantine 2 tane denizaltının geldiğini, bu mektubu yazan adamın gelen alman denizaltılarını karşılayan 4 kişiden biri olduğu, hitler ve eva'nın ikinci denizaltından çıktığı, denizaltından çıkanları götürdükleri villaları, hitler'in kendisini falan tasvir ettiği yazılıymış.

  yine başka bi destekleyici şey : buenos airesteki deniz ataşesi 1945 yılında washington'a hitler ve eva'nın büyük ihtimalle arjantine gelmiş olduklarını falan yazmış. tam bu adamın yazdığı zamanla u-530 nazi denizaltının arjantinde görüldüğü zaman birbirine uyuşuyormuş.
  ama bu adamı takmamışlar bile...

mesaj gönder