• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.00)
9 kere leyla - ezel akay
"filmde bir aşk üçgeni mizah unsurlarıyla ele alınıyor."
 1. ezel Akay hayranlarını ziyadesiyle hayal kirikligina uğratan film. zaten haluk Bilginer, demet akbag firat uclusunun Yanina elcin sangu konulmasının sacmaligindan anlamaliydik. ama kaliteli yapıma aciz, umut fakirin ekmegi dedik izledik yine.

  once en basindan sanat yönetmeninin hakkini vermek istiyorum. renk paleti, mekanlar, kostümler gercekten soz aliciydi, ya da ben gercek hayatımda hiç o kadar zengin bir ortamda bulunmadigim icin beğeniyorum, bilemedim.

  basit mitolojik göndermeler, ucuz ve populist sosyal mesajlar, seyirciyi koltuğunda zıplatsın diye yapilmis ama seyircinin "ay yapa yapa bunu mu yapmışlar" dedi senaryo oyunları. iyi ki netflixe cektiler, sinemada olsa gişede cakilacagi kesin bir film

  4 aralik gununu heyecanla bekleyip babayi aldim anlayacaginiz, öyle ki buraya bile ancak yazmaya heveslendim. zahmet edip izlemeyin efendim. gidin neredesin firuze, Hacivat karagöz neden olduruldu izleyin. ezel Akay'i o filmlerle hatırlayın, bir de asagidaki programı tavsiye ederim kendisinin entelektüel birikimini ve hayal kirikligimizi anlamak adina.

  https://www.youtube.com/watch?v=o5sgbS3SQS0

mesaj gönder