• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
Yazar serdar kaya
endoktrinasyon ve türkiye'de toplum mühendisliği - serdar kaya
"serdar kaya, türk 'eğitim' sisteminin nüfuz edip de köreltemediği nadir zihinlerden birine sahip. ve dahası, hem siyasete hem de dünyaya doğru değerlerin içinden bakıyor. yazdıklarına, tek kelimeyle, şapka çıkarıyorum."

mustafa akyol / star gazetesi

"hegel bizi 'öteki'yle tanıştıralı iki asırdan fazla oldu; rimbaud 'ben, bir başkasıdır' diyeli neredeyse bir buçuk asır; arendt kötülüğün sıradanlığını tarif edeli yarım asrı geçti. ama 'devlet' dediğimiz makine, dünyanın her yerinde, itaatkar bireyler, sıradan kötüler ve tabii, bol miktarda 'öteki' üretme faaliyetini sürdürüyor. serdar kaya vahim bir üretim hatası. tektipleştirilememiş bir zihin, tehlikeli bir yazar."

yasemin çongar / taraf gazetesi

"serdar kaya elinizdeki kitapla düşünce dünyamıza önemli bir katkıda bulunuyor. devlet otoritesinin bireyler üzerindeki derin tahakkümüne getirdiği eleştiri günümüzde en çok ihtiyaç duyulan konuların arasında."

ahmet kuru / san diego state university

"kesinlikle 'zararlı' bir kitap. özellikle de derslerine günü gününe çalışan, yatmadan önce sütünü içen ve otoriteye itaat eden akıllı-uslu öğrenciler için! 'yaşadığımız dünyayı ve ülkeyi daha iyi anlamak için hangi kitapları okumalı?' diye soran öğrencilerim için hazırladığım 'zararlı kitaplar listesi'ndeki 20 eserden biri."

bekir berat özipek / istanbul ticaret üniversitesi

kitapyurdu.com
  1. insan, eğitim, modernite ve tektipleştirme, kitle yonetimi ana başlıklarından mürekkep olan kitap, dünyadan perspektifler sunarak zihin dünyamızda oluşturulan gecekonduvari yapıları, aşılmaz gözüken duvarları anlatırken, insanin özünde iyi mi yoksa kötü mü olduğu sorusunu tekrar sorgulatıyor. soruların bile sorgulandigi bu kitap mutlaka okunmalı, kitabin mutlaka devamı gelmeli...
    ayrıca, kapağın harikalıği içeriği kıskandırıyor gibi:)
    pirus

mesaj gönder