1. 2016 nba batı konferansı final serisinin ilk maçıdır. warriors'un oakland'da 1-0 geriye düşmesi ile sonuçlanmıştır. konferans yarı finalinde spurs'ün çok fazla ciddiye almadığı thunder, bu sene kupaya daha fazla odaklanmış vaziyette.

    westbrook ve durant ikilisinin 40-45 dakikada yaptığı işi thompson ve curry ikilisi 39-42 dakika aralığında yaptı. skora katkıları ise okc için 53, dub için 51.

    2014 finallerinde spurs'ün kupaya uzanmasındaki en büyük etmen olan bench'ten yeterli miktarda hücuma ve skora destek vermek. serinin ikinci maçı yine oakland oracle arena'da olacak. durum berabere olursa okc'nin 5. maçta işi bitirmesi gerekir ki bu da mümkün gözükmeyecektir. 2-0 olması durumunda oklahoma'da finale adını yazdırırlar. 1-1 olarak geri dönerlerse oakland'a 2. kez geldiklerinde seri 3-1 olur ve warriors bu kez boş geçmez. 6. maçta warriors sezon ortalamasının çok üstünde olursa seri 7. maça kalır, diğer türlü okc finaldedir.
    ilgaz
  2. maçın üçüncü çeyreğinde westbrook adeta tek başına oynadı. ve takımını ateşleyen isim oldu. son çeyrek de durant westbrook' un kaldığı yerden devam etti. steven adams' ın ilk 3 serbest atışta isabet bulamayınca warriors adams' a fauller yapmaya başladı. ancak adams sonraki beş atışta dört isabet bularak takımına katkıda bulundu.

    warriors da bir türlü ateşleyici üçlük gelmeyince ve fazla top kaybı yapınca evinde ummadığı bir mağlubiyet aldı. maçın son çeyreğinde çok rahat yeneriz havasında takılan warriors ilk maçtan mağlubiyetle ayrılarak işini zora soktu.