1. yine haksızlık yine yine yine...
  gunez
 2. babası vefat eden bir arkadaşıma burs yerine kredi vermişlerdir. saygılar
 3. arkadaşlar sadece sizi düşündüğümden yazıyorum bunları. almayı kredi almayın devlete borçlanmanın. yemesi çok tatlı ama ödemesi... dikkat edin...
 4. burs çıktı sevinçten uçacağım.
 5. öğrenim kredisi alabilirsiniz diyor. lisanstan 17bin lira borcum var. 10bin lira daha ekleyelim isterseniz diyor kredikurumu.

  benim götümdeki donu bile hâla babam alıyor, bilmem kaç kurumdan belge soruşturuyorlarmış, ulan daha okulumdan teyit alamamışsın! şu kurumlar arasında sosyal güvenlik kurumu yok mu? vergi kayıtlarına bakmıyor musun? ne kadar para kazandığına, kaç kişinin geçimini sağladığına, kaç kişiyi okuttuğuna bakmadın mı? ben sizin vicdanınıza tüküreyim.

  kredini bir yere sok lütfen benden uzak dursun. ayar oldum ya.
 6. burs çıkmayan arkadaşlara önerim tev, sabancı, istanbul ticaret odası gibi burs alabileceğiniz kurumlara da mutlaka başvurun. bu tarz karşılıksız burs veren kurumlar çok. internetten araştırıp şansınızı deneyin. en kötü vermezler yani :) ayrıca bu tarz kurumların çoğu devletten düşük burs vermiyor. hatta daha iyi para veriyor. tek farkı özel kurumların çoğu yaz tatilinde para yatırmıyor. bir de not ortalamanıza biraz dikkat etmeniz lazım. belirli bir ortalamanın altına düşmeme koşulu oluyor genelde. mesela tev'de 3.00 olması lazım. yüksek lisans seviyesinde de bu kurumların çoğu yine burs veriyor diye biliyorum. mesela yüksek lisansta tübitak için de şansınızı denemenizi öneririm. başarılar :)