• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.74)
21 grams - alejandro gonzalez inarritu
üniversite profesör olan paul rivers, yakalandığı amansız hastalık yüzünden evliliğinde sıkıntılı günler geçirmekte ve tek umudunu kalp nakline bağlamış şekilde beklemektedir. kötü günleri geride bırakarak eşi ve iki çocuğuyla mutlu bir hayata başlayan cristina adlı kadın ise hayatının belki de en mutlu günlerini yaşamaktadır. öte yandan iki çocuğu ve eşi ile zorluk içinde yaşayan jack jordan oldukça zor şartlarda yaşamasına rağmen, dini inancının kuvvetli olması sayesinde ayakta kalmayı başaran biridir. birbirinden tamamen bağımsız bu üç kişinin hayatları beklenmeyen bir kaza sonucu kesişecektir.
  1. amores perros - alejandro gonzalez inarrituile başlayan "ölüm üçlemesinin" ikinci filmidir. ilk filmde karakterlerin hayatları kesişmekte fakat birbirlerinin hayatlarını değiştiren bu karakterler birbirini tanıma fırsatı bulamamışlarken, bu filmde o fırsatı bulurlar.
    üçlemenin son filmibabel - alejandro gonzalez inarritu'de ise kesişimler kıtalararası boyuta taşınarak inandırıcılığın bir nebze kaybedilmesine neden olur.
  2. olaylar arası geçişleriyle sürükleyici ancak alt metninde derin ve karmaşık düşünceleri anlatması bakımından önemlidir. çaresizlik ve pişmanlık içerisindeki insan durumlarını anlatır.
  3. başrollerinde sean penn, naomi watts ve benicio del toro oynamıştır. geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek aralığında geçiyor. filmden aklımda kalan şeylerden biri de çok hoş repliklerinin olmasıydı.