• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.25)
300 - zack snyder
frank miller’in grafik romanından uyarlanan “300”, m. ö. 480 yılında geçen thermopylae savaşını konu alıyor. filmde sparta kralı’nın ordusu ile pers ordusu arasında başlayan savaş tüm yunanistan’ın persler’e karşı birlik olmasını sağlar. sparta kralı leonidas (gerard butler) ve emrindeki 300 spartalının pers kralı xerxes’in büyük ordusuna karşı duruşu başta ölümüne bir savaştır. ancak bu durum dünyada ilk demokrasinin kuruluşuna da yardımcı olacaktır.
 1. zamanında türkçe çevirisiyle açılmış başlık. orjinali sadece 300 olacak.

  onun dışında şu başlığı hiç bir entry girmeden açıp 9.5 puan veren arkadaşa teessüf ederim. en azından filmin 'o kadar kötü ki, çok iyi' olması hakkında bir şeyler karalasaymış keşke.
  yani bir hollywood filminden çok bir şey beklemiyordum ama pers kralını ucuz travesti gibi göstermek nedir arkadaş?
  doris
 2. pers hükümdarını, bu gün new york sokaklarında dolaşsa 100 kadının tacizine uğrayacak ayarda fizik ve standart dışı giyimle tasvir ettiği için beğenilmeyen film. aynı kişiler "hollywood yeaaa ne beklenir ki yeaa" tarzında tepeden bakan cümlelerle kültür ve entelektüellik kasıp, aynı zamanda bir kişiyi giyimiyle yargılayıp "ucuz travesti" şeklinde iğrenç, hem giyim tarzını hem travestileri aşağılayan bir cümle kurabiliyor ki insan gerçekten hayret ediyor.