1. sabah itibariyle karışık bir gündeme uyanacağımızın habercisi durum. sonumuz hayrolsun...
  edit: olayın sadece milletvekillerinin gözaltına alınması olduğunu düşünmüyorum.
  edit 2: whatsapp ı dahi içine alan bu denli büyük sansürler savaş habercisi gibi geliyor. sonumuz hayrolsun dememin sebebi o...
 2. 1984 okurken denk geldiğim yasak çok ironik dimi değil gerçekler
  belit
 3. gözaltına alma kararları ile ilgili yorum yapmayacağım ama bu sosyal medya yasağı mevzusunu anlayabilmiş değilim ben.
  ortada olağanüstü bir durum yoksa neden sosyal medyaya erişimi engellemek? anında hem de? bu, kaosun önüne geçmek isterken kaosa sürüklemek olmaz mı insanları?

  vallahi çok ilginç.

  edit: kısaltma.
 4. beni şok eden yasak. bu kadar şaşırtan kısım ise whatsapp'ın yasaklanması oldu. daha önceden hiç yasaklanmamıştı. sosyal medya ile aram yoktur. twitter, instagram falan kullanmıyorum zaten de kullanmasam da bu duruma üzüldüm. ekşi için de gidici diyorlardı geçenlerde ki ben bunu hep yapacaklarını düşünürdüm senelerdir. umarım öyle bir şey olmaz. olursa da şaşırmam. zaten beklediğim bir şey.
 5. dolar olmuş 3.11
  euro olmuş 3.47
  saat uygulamasının bile içine sıçtılar.
  keyiflerine göre paralel, keyiflerine göre fetöş diye milleti yaftaladılar. laik, demokratik hukuk devleti kavramını komple batırdılar.
  memleketi birfiil işgal ettiler. her yerini sattılar. yıktılar. zengin olmak için her şeyi yaptılar.
  başarıyorlar.
  ve lanet olsun 1000 yıllık türk tarihinde bu adamların yönettiği tarihe denk geldiğimiz için. her şeyi kılıfına uydurdukları için. sadece konuşabildiğimiz için. ve hiçbir işe yaramadığı için.
  ha bir de sebebi şu:
  (bkz: 4 kasım 2016 selahattin demirtaşın gözaltına alınması)
 6. tüm dünya internet hızında devrim yaparken biz sümüklü böcek hızına geçtik.

  twitter, facebook ve youtube erişime açık gibi gözükse de kullanıma kapalı. whatsapp tamamen engellenmiş. skype'da oturup açılıyor ancak mesaj yazıldığında iletilmiyor. tek kullanabildiğim vk hesabı var. ona da sadece bilgisayardan girebiliyorum telefondan erişim kapalı.
 7. az önce fark ettiğim yasak. facebook , instagram kullanmadığım için yasağı whatsapp'tan mesaj göndermeye çalışana dek fark etmedim. sosyal medyaları yasaklamaları zaten başlı başına saçmalık ama whatsapp neden?
 8. wp yasak, viber serbest. facebook, instagram, twitter yasak. facebook ve twitter a gönderi gönderebildiğimiz swarm serbest. tebrikler çocuklar.
 9. twitter ve facebook istatistik araçları ile toplumsal tepkinin ölçümünü yapabiliyor. mesela tt olursa 1-2 saatlik araştırma ile nabız ölçümü yapılır. tabi ki yabancılar, haber ajansları ona göre haber çıkarıyor vs. yasaklama olursa avrupa olaylar hakkında detay bilgilere ve toplumun nabzına bakamamış olur. bakamazsa da çıkıp adam akıllı açıklama yapamaz. yapamazsa ekonomide spekülasyon oranı hayli düşer.
  abi