1. italyanların ispanyolca konuştuğu bir ülke.

  ülkenin çoğu italyan asıllıdır. hatta yemekleri bile italyan yemeğidir ama orada bulunan malzemelerden dolayı biraz italyan yemeği türevi gibidir.

  isimlere zaten hiç girmeyeceğim, zira lionel messi dersem herkes anlar ne demek istediğimi.
 2. arjantin cumhuriyeti (ispanyolca: república argentina) 34° 36’ güney enlemleri ve 58° 27’ batı boylamları arasında, güney amerika kıtası’nda yer alan bir ülkedir.

  arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 km², türkiye'den yaklaşık 3,5 kat büyük, nüfusu ise 2001 yılı nüfus sayımı rakamlarıyla 36.260.130 kişidir.

  güney amerika kıtası’nın güney kesiminde, and dağları ve atlas okyanusu arasında uzanan bir devlettir; kıyı şeridinin uzunluğu 4989 km’dir. arjantin’in sahip olduğu toprak güney amerika kıtası’nda 2. dünya genelinde ise 8. en büyük topraktır. şili (5308 km), bolivya (832 km), paraguay (1880 km), brezilya (1261 km) ve uruguay (580 km)'la sınırı bulunmaktadır.

  arjantin’in adı ispanyol kolonicilerinin bu topraklarda bulmayı umduğu madenin adından, latince ‘’argentum’’ (gümüş) kelimesinden gelir. ülkede yaşayanların çoğu ispanyol ve italyan göçmenlerin torunlarıdır. *

  (bkz: diego armando maradona)
  (bkz: ernesto che guevara)
  (bkz: buenos aires)
  (bkz: eva peron)
  (bkz: tango)
  (bkz: boca juniors)
  (bkz: river plate)
  (bkz: patagonya)
  (bkz: falkland adaları)