• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
bakele - sezgin kaymaz
sahneler ve mekanlar, haller ve duygular, insanlar ve dil... yumruk gibi hikayeler en korunaklı bölgelere iniyor, savunmasız karanlıklarda art arda şimşekler çakıyor. sezgin kaymaz gücünü nereden alıyorsa orayı güçlendiriyor okuyan 'iyi ki türkçe biliyorum' diye şükrediyor. ağrıları hortlatan aşk, tasma takıp ücralara kapatılan vicdan, neyin fısıldadığı sır, kum taşında gizli şanş... çareyi uzayda arayanlar, özrü kabahatinden büyük olanlar, küçük bir ekte saklı hayatlar, yüz bin sene beklenenler...zıtlıkların dengesi korkusuzca kurcalanıyor, gözyaşları ve kahkahalar eşliğinde samimi ve sahi bir serüven başlıyor. sezgin kaymaz, hikayelerin kahramanı yaptığı okura sesleniyor: bakele!
(tanıtım bülteninden)
  1. sezgin kaymaz'ın 3 ile 6 sayfalık kısacık ama pek güzel öykülerini derlediği kitabı. zaten kitap ince, öykülerin kısalığından dolayı okunması da kolay. başlaması ile bitmesi bir oluyor.

    öyküler arasında vasat olanlar da var çok güzel olanlar da. genele vurursak okuyan pişman olmaz. bir köpekli hikaye gözlerimi doldurdu nedense. onu bir tık üste koydum.